Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tűzijáték, sikoly, miért fütyül?

Tűzijáték, sikoly, miért fütyül?

Figyelt kérdés

valaki le tudná írni, hogy pontosan mi van a sikoly rakétában, hogy viselkedik, és miért fütyül?

Azt olvastam, hogy 1 bizonyos fütyülő elegy, bizonyos whistle mix! Viszont még most sem értem, hogy is működik ez.

Zárt térben robban?

Nyílt téren? Ja és félig zárt térben?

Válaszokat előre is köszönöm! :D (A többi részt már értem)



2016. jan. 2. 19:50
 1/7 anonim válasza:
100%
amikor a kanóc elkezd égni begyújt egy fehér színű anyagot ami a hajtóanyag, attól repül fel és az fütyül utána amikor az elégett begyújtja a villanóport a rakéta tetejében és az pukkan a végén
2016. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Egyenes út ***** válasza:
100%

Adott egy hosszú cső.Minnél vékonyabb a cső annál jobban fog fütyülni.A csőbe beleteszed a rakétát,és onnan lövöd ki.

[link]

2016. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Egyenes út ***** válasza:
100%
2016. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oksa, és ha azt kérdezném, hogy melyik milyen erős, vagy melyik az erősebb?

Puskapor, Flash/villanópor, vagy a whistle mix??

Ha hülyén tettem fel a kérdést, akkor bocsánat! =)

2016. jan. 2. 20:12
 5/7 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:
100%
A whistle mix, azaz fütyülőelegy, egy nagyon-nagyon gyors égésű keverék. (az összetételét fejből nem tudom, de google a barátod :)) Egy csőbe van tömörítve, és emiatt (meg persze a gyors égés miatt) ad visító hangot (és persze ugyanez az elegy adja a hajtóerőt is). A durranás a végén az flash powder, azaz villanópor. Az a rakéta elejébe van helyezve fojtással.
2016. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oksa, Köszi szépen! Főleg az utolsónak! :DD
2016. jan. 4. 22:37
 7/7 PyroMágus ***** válasza:
A fp a szinte leggyorsabban égő még tűzijátékokban is használt elegy. Mivel alumínium porral van keverve.
2016. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!