Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik a második keresztnevüket...

Akik a második keresztnevüket használják az első keresztnevüket is mindig leírják?

Figyelt kérdés

Én a 2.-at használom, de sokan automatikusan az 1. keresztnevemen szólítanak. Pedig világ életemben utáltam. Ezen kívül a férjes nevem irtó hosszú, ezért kitaláltam, hogy kérek egy "házassági névmódosítást". De nem tudom eldönteni, hogy az első keresztnevemmel mit csináljak. Szemléltetve kitalált nevekkel:

Férjes nevem: Lakatosné Kovács Erzsébet Katalin

Erre változtatnám: Lakatos Erzsébet Katalin

Viszont az Erzsébet továbbra is ott van és ki nem állhatom. Ha meg szüntetem és Lakatos Katalin lenne, az már nem csak házassági névmódosítás lenne, hanem születési névváltoztatás és az már nagyon és költségesebb procedúra. Ti mit csinálnátok a helyemben? Van más is hasonlóképpen? Köszi :)


2016. jan. 5. 11:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A a második keresztnevemet szoktam elhagyni. Semmi bajom vele, csak nem használom. Apámnak ugyanaz a második keresztneve. A család, rokonság azon a néven ismeri, mindenki más az elsőn szólítja.



Egyébkén nem te tipródsz napok óta ugyanezzel egy másik kérdésben?


Ahányan vagyunk, annyi félék. Mindenki másképpen gondolkodik, s ennek megfelelően kaphatsz itt eltérő válaszokat.


Hivatalosan csak a teljes név használható okiratokon. A hétköznapi érintkezésben meg nem tudod mindenkinek kötelezővé tenni a neked tetsző változatot.

2016. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!