M4 vagy M16?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb fegyver, és miért?
2016. jan. 8. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet őket összehasonlítani, hiszen nem ugyan az a felhasználási területük.
2016. jan. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A ket fegyver alapja ugyanaz. lenyeges kulonbseg viszont, hogy az M4 csak harmas sorozat leadasara kepes, az M16 ezzel szemben automata (az M4A1 kepes sorozatlovesre).

Hogy jobb vagy rosszabb, ezek eleg szubjektiv fogalmak. Viszont az M16 automata mukodese miatt elonyosebb kozelharcban, ezert talan azt mondanam "jobbnak".

2016. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1es vagyok

Szerintem amúgy a kérdező inkább az M4A1-re gondolt, nem az M4-re. Az M16 inkább nyílt terepre való, az M4A1-el 100-150 méterrel közelebb lehet csak célzott lövést leadni. Rövidebb kialakításánál fogva alkalmas a zárt térben való használatra, épületekbe. Ezért is ezt használják a rendfenntartó szervek.

2016. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az M4A1 re gondoltam
2016. jan. 9. 23:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!