Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy értelmes?

Szerintetek, hogy értelmes?

Figyelt kérdés

A buszon ültem egyik barátommal épp akkor amikor minuszok voltak.Feltettem egy költői kérdést: Miért van ilyen hideg? Mire ő: Azért mert fagy van.

Tehát...azért van fagy mert hideg van vagy azért van fagy mert hideg van?

Szerintem az hogy azért van fagy mert hideg van az elég fura...



2016. jan. 10. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor van fagy, ha hideg van. Enyhe időben nincs.
2016. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fagy alatt a 0 Celsius fok alatii homersekletet ertjuk. A hideg relativ, de a nulla fok alatti idore az ember hoerzete azt "mondja", hogy hideg. Tehat azert van hideg, mert fagy.
2016. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tűnt még fel, hogy a magyarok többsége így gondolkozik? Valahogy akkor érzi magát biztonságban, ha sosem gondolkozik. Például ha jól sejtem kérdező akkor te nem, de a többség olyan, hogy csapkodja a fejét, mint a Besenyő Pista Bácsi, hogy há de ha aztat mondta, hogy a magyarok sosem gondolkoznak, akkor miért mondja meg, hogy hogyan gondolkoznak, ha egyszer azt mondta, hogy sosem gondolkoznak. Ez a gáncs. A magyar néplélek mélyén van. Böde Dániel meg a Gáncsolós Petra nem egymagukban a világban gondolták, hogy gáncsolnak egy jót, hanem, mert ez benne van a néplélekben. Hogyan lehet a legpitiánerebb módszerrel elgáncsolni a legnagyszerűbb ötletet és hogyan tudjuk magunkkal elhitetni, hogy az nem egy nagyszerű ötlet volt, emiatt senki, ismétlem senki a világon nem kényszerítheti ránk, hogy gondolkozzunk. Örömet okoz nekik, hogy közmondásokkal válaszolnak egy kérdésre. Valahogy szeretnek mindig visszatérni ugyanarra a pár alaptételre. Nem tud szintet ugrani az agyuk. Makacsul ragaszkodnak hozzá, hogy ha egyszer már mindent tudnak, akkor mi értelme megtanulni még angolul is a magyaron felül. Van egy szoba, a magyar kultúra, ahol megtanulták a szabályokat, de ha a szobán kívülről jön valami akkor elkezdik rugdosni. Nem hisznek Istenekben, nem hisznek szintekben. Nem gondolják, hogy a szoba felülről nyitott, és hogy oda be tudna ugrani valaki, anélkül, hogy észrevennék, mivel ők nem gondolják, hogy nyitott a mennyezet. Ez a fajta gondolkodásmód nagyobb játszmák eredménye. Azzal, hogy ilyeneken gondolkozol, már fél lábbal kint vagy a szobából. Összevisszaságnak látják a sorokat, amiket írtam. Mégis ki a jó Isten tudná őket rákényszeríteni, hogy addig olvassák újra és újra és újra a szöveget, míg a távoli kapcsolatokat meg nem értik benne?
2016. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez egy egyszerű kérdés volt. Egy eszmecsere. Én és a barátom csak elgondolkoztunk ezen. Vajon,hogy is helyes?! Bocs,de nem volt értelme ezt mind leírni. Nem ismersz. Nem tudhatod milyenek vagyunk. Igenis gondolkozunk.Ez egyszerű kérdés volt az Istenért.
2016. jan. 11. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!