Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A katolikus papoknak csak a...

A katolikus papoknak csak a nősülés van tiltva, a szex viszont megengedett, legalábbis megtűrt náluk?

Figyelt kérdés
Szerintetek 100 papból hány tartja be a teljes önmegtartóztatást egész életére?
2016. jan. 11. 21:26
 1/6 Barna96 válasza:

A cölibátus tiltja a nősülés, a házasságon kívüli sexet pedig a bibliában leírtak miatt "nem csinálhatják".

Megtűrt alatt mit értesz? Csinálják, de eltitkolják, és addig nincs gáz, amíg ki nem derül? Mert ez ellentéte a megtűrtnek szerintem.

2016. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hívőként írom, de ez szerintem egy nagyon elhibázott dolog. Amennyire tudom, az a célja, hogy a pap minden figyelmét a feladatának tudja szentelni. Vannak férfiak, akik el vannak szex nélkül egész életükben. De ha valaki nem ilyen, de mégis papnak áll, annak elég kín, betartani. A hatás ellentétes lehet.

Több évszázados irodalma van annak, hogy mennyire nem tartották be ezt. A trufáktól a nagy szépirodalmi művekig rengeteg.

2016. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Spilerke ***** válasza:
Tiltva van nekik, de mégis sok a pedofil pap.
2016. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak pedofil.

Megtalálhatnak ők mindenkit. Éltes asszonyok is tudnának mesélni időnként... de a középkorban olyan is volt, hogy előbb felépült a templom, majd a közelben egy zárda, végül a kettő között egy lelencház. Közös erővel mindhárom.


A cölibátus CSAK azért született meg, hogy az egyházi birtokok ne aprózódjanak fel. Ezért aztán az értelme ma már nulla.

Ennek ellenére nem fog csak úgy eltűnni.

2016. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Spilerke ***** válasza:

Nem tudtam, hogy emiatt van náluk cölibátus.

Nincs hivatalos adat, hogy 100 papból mennyi szegi meg a cölibátust, mert ezt általában titkolni szokták, ha kiderül ennek mindig nagy hírvérese van. De gondolom több, mint a fele nem tartja be a cölibátust. Valószínűleg sokan prostikkal szegik meg.

2016. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok: a "megtűrt" alatt azt értem, hogy legtöbben tudnak róla, de nem beszélnek róla, mert tabu. Egyébként X Leó pápáról olvastam, hogy milyen kicsapongó életet élt, és ekkor fogalmazódott meg bennem a kérdés. Hívőként (nem katolikus)azt mondom, hogy sokkal rosszabb, ha házasságon kívül szexelnek különböző nőkkel - ne adj isten férfiakkal, fiukkal - mintha megnősülnének és csak házasságon belül lenne szex. Igaz, hogy Pál apostol írja, hogy jobb meg nem nősülni vagy férjhez nem menni, de ha valaki nem bírja, akkor lépjen házasságra. Azt viszont sehol nem írja, hogy a papok nem házasodhatnak.
2016. jan. 12. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!