Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mukodnek a film cim...

Hogy mukodnek a film cim forditasok?

Figyelt kérdés
Amerikai filmcimbol hogyan lesz magyar ?mert hogy ugye sosem szoszerint van forditva?!
2016. jan. 14. 04:26
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Hát elsőnek kell egy olyan ember, aki nálad helyesebben tud írni. Szükséges hozzá műveltség, s a forrásnyelv ismerete.


Nem tudom, miért az amerikait írtad, de végülis mindegy. Hogy miért nem pontos tükörfordítás? No ehhez kell a műveltség. Nem azért, mert az illető nem tud azon a nyelven. A moziba a cím is be tudja vinni a nézőt. Az eredeti lehet ütős saját környezetében, de más nyelven semmitmondó.


Egy régi filmcímet veszek elő.

Rude Awakening - ez kb. durva ébredés tükörfordításban. Erre te bemennél megnézni? Én nem.

És a Vágyrajárók hogyan tetszik? A film vígjáték, a cím pedig egy kis szójáték, s magába sűríti a lényeget. Lecsúszott, albérletben élő pasiról szól, aki be akarna csajozni. Nem jobb cím ez nálunk?

2016. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdés nem ez volt, de köszönöm.
2016. jan. 14. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Hanem mi volt a kérdés?
2016. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megfelelő választ kaptál, mi a bajod vele?
2016. jan. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehat azt kerdezem hogyan mukodik.Nem azt hogy miert nem szoszerinti a forditas. En ertem amit ir meg koszonom,mast akartam tudni,bajom nincs vele.
2016. jan. 16. 04:34
 6/6 A kérdező kommentje:

Ertem hogy az a lenyeg,hogy eladjak a filmet.

Azt akartam tudni,ki csinalja,milyen szabalyok vannak,vannak e szavak amiket tilos hasznalni,kik ellenorzik.stb

2016. jan. 16. 04:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!