Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » átlagba a 4.45-öt azt lefelé...

Kisfandol kérdése:

átlagba a 4.45-öt azt lefelé kerekítik?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha egészre kerekítünk, akkor igen.


A félévi (vagy év végi) osztályzat képzésekor nem a kerekítés szabályai szerint kell adni a jegyet.

Erre 4-est és 5-öst is lehet adni az egyéb, nem osztályzattal értékelhető szempontok figyelembe vételével.


Vagyis pl. 4,45-re a tanár az egyik diáknak adhat 5-öst, a másiknak meg 4-est egy csoporton belül is.

2016. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez az iskola házirendjétől függ. Nálunk pl. az van a szabályzóban, hogy 4,6-os átlagtól felfele kötelező megadni az 5-öst, 4,5 és 4,6 között pedig a tanár döntése hogy 4-est vagy 5-öst ad. Tehát ezzel az átlaggal a mi sulinkban te 4-es lennél.
2016. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat :)
2016. jan. 14. 19:24
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
@2: Elég baj az, hogy kötelező. A tanár saját elbírálás alapján dönthesse el, hogy valójában milyen jegyet is érdemel.
2016. jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
@4: Azzal hogy kötelező, legalább elkerülhető, hogy a tanár pofára osztályozzon. A teljesítmény számít. Most ha valaki 4,7-re áll, a tanár meg gondol egyet, és 4-est ad, az milyen dolog már? Vagy neked csak az 5,0 lenne elég ahhoz, hogy 5-ös legyen valaki?
2016. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
Olvasd el Parafagólem válaszát is.
2016. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elolvastam. De továbbra sem értem, miért jó az, ha a tanár maga döntheti el a jegyet, ha nem 4,5 és 4,6 között van valaki, hanem alatta, vagy felette. Aki 4.5-öt nem képes elérni, az nálam nem érdemel 5-öst, csak 4-est.
2016. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A jeggyel nem értékelhető szempont nem a pofára osztályzást jelenti.

A lelkiismeretes, korrekt tanár (és miért ne lennék az) az órai aktivitást, előremutató hozzáállást is figyelembe veszi.

Aztán van az, amikor egy diák óráról órára jól tudja a tananyagot, csak épp a dolgozatkor becsúszik valami.

Ez a diák akár 4,3 dolgozatátlagra is kaphat 5-öst.


A másik, aki az órákon is érzékelhetően nem jeles, és a dolgozat is ezt igazolja, az pedig 4-est kap simán.


A lényeg, hogy tanárként következetes, hiteles és elfogadott legyek.


Ez a jegy átlagolás, meg az erre való hivatkozás pedig nettó szamárság. Eleve a dolgozatot a tanár állítja össze, ott máris szubjektív, hogy mennyire könnyűt vagy nehezet ad. Akkor meg mit kell grammozni a jegyeken?

2016. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól van, nekem mindegy, én nem vagyok tanár, csak diák :D de nálunk így osztályoznak. Mondjuk nekem nem probléma, mert kitűnő vagyok, de sok más osztálytársamnak szokott gondja lenni
2016. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!