Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a Kyoya név jelentését?...

Mi a Kyoya név jelentését? Tudom, hogy japán neveknek nincs pontos megfelelőjük, de ha jelentést tudnátok írni, megköszönném.

Figyelt kérdés

Kíméljetek a "google a barátod"-kommentektől, majdnem 2 órán át kerestem.

Fontos lenne!



2016. jan. 15. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel így semmit sem érünk. A japán nevek jelentése nem az ejtéstől függ, és a Hepburn-átírás lényege a fonetikus átírás. A jelentés attól függ, hogy milyen karakterekkel írják (ezekből pedig több verzió is lehetséges).
2016. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ehhez nagyon nem értek, de tudnál segíteni különböző írásmódokban? Csak mert egy történethez kell, és megtetszett ez a név, de nem tudom, illik-e a szereplőhöz...
2016. jan. 15. 20:57
 3/8 A kérdező kommentje:
'jelentése. Az eredeti kérdésben az volt, hogy "meg tudnátok mondani..." Nem írtam át, és most vettem észre. :D
2016. jan. 15. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Én találtam egy oldalt, ahol elég részletesen vannak a japán nevek jelentése, bármely kanji írással ( [link] csak hát angolul van.

Viszont a Kyoya névvel kapcsolatban itt sem leszel okosabb, mert csak annyit ír róla, hogy volt ilyen nevű manga/anime szereplő. (Esetleg onnan vetted? Mert az egy jó story, igaz én csak a doramát láttam, azt is eleinte csak Yamamoto Yusuke miatt, de a végére nagyon megszerettem. :))

2016. jan. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a japán személynevek mindenféle írására a wikipédián szoktam rákeresni. Most viszont erre a névre nem találtam sajnos olyat, hogy mi mindenféle írásjelekkel lehet írni, csak egy kombinációt dobott ki. Ebben az írásban, amit találtam, az első kanji ("kyo") azt jelenti, hogy "főváros", a második ("ya") meg azt, hogy "völgy". Kanjival így néz ki (remélem, megjeleníti az oldal): 京谷

És egyébként ez elvileg egy vezetéknév.

2016. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok, és hű, nézd, mit találtam!

[link]


Itt viszont rengeteg átirata van a Kyoya névnek, és sok közte a keresztnév is! (Igazából egyébként hosszú ó-val kell ejteni a névben az o-t, szóval nem Kyoya, hanem Kyouya lesz nemzetközi átiratban)


Mivel viszont ez majdnem 20 név, remélem, nem haragszol, ha nem böngészem ki neked az összes kanjit.

Ha neked van kedved hozzá, ezt az oldalt nagyon ajánlom:

[link]


Csak bemásolod a keresőbe a név egy-egy kanjiját, és angolul kidobja a jelentését. Így nagyjából fogalmat lehet alkotni arról, egy-egy név mit jelent.

2016. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ú, köszi, rengeteget segítettek a linkek! Mindenkinek ment a zöld! Tökéletesen illik a szereplőhöz a név, az írást is kiválasztottam, pont ráöntötték a jelentést. :)

4., a Beyblade-ből vettem a nevet. :)

2016. jan. 17. 15:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen! ^^ Sok sikert a történet íráshoz! :D
2016. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!