Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet-e egy háromszög két...

Lehet-e egy háromszög két belső szöge 98fok és 89fok? Miért?

Figyelt kérdés
A 6-as matematikai könyv egy kérdése,amire nem tudok választ adni,ezért segítségeteket kérem.Lehetőleg,ha tudjátok a választ,érthetően írjátok le.SÜRGÖS!Segítségeteket előre is köszönöm.:)
2016. jan. 17. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert a haromszog belso szogeinek osszege 180°, ennel pedig mar a ket szog osszege nagyobb mint 180°
2016. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudtam,csak nem voltam benne biztos,mert úgy kérdezték,hogy ,,miért"?

De amúgy köszönöm szépen! :)

2016. jan. 17. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván ha úgy kérdezték volna, hogy miért nem, akkor sok értelme lett volna az első kérdésnek...
2016. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A SÍK háromszög, (amit többnyire "háromszög" alatt értenek) belső szögeinek összege sem több, sem kevesebb 180 foknál.

.

(Zárójelben:

vannak olyan térbeli háromszögek, amelyek belső szögeinek összege kevesebb, vagy több is lehet 180 foknál.)

2016. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!