Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az interneten vásárolt (magáns...

Az interneten vásárolt (magánszemélytől) árura kell biztosítani az eladónak garanciát?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor pontosan, hogy kell meghírdetni egy aukciót? Stb.

Sajnos átverve érzem magam. Magánszemélytől vettem valamit , persze személyesen nem volt lehetőségem kipróbálni, futár hozta házhoz. A termék megérkezésekor nem tudtam kiróbálni mert hiányos volt, így azt se tudom, hogy működőképes-e.


A neten egyenlőre ezt találtam : [link]


Ki mit tud erről? Ez más hírdetési rovatra is igaz?



2016. jan. 20. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem azt kaptad, ami a leírásban meg volt adva, akkor az baj, akkor tehetsz az ügyben valamit,

de ha apróbetűs rész volt, vagy később romlott el, akkor nincs mit tenni.

Garanciát nem köteles adni egy magánszemély.

2016. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magánszemély nem köteles garanciát adni, viszont át se verhet.


Ha a leírt dolog nem felel meg a valóságnak, akkor ezt írásban kell jelezned felé, majd ha nem reagál semmit, akkor vagy lenyeled a békát, vagy feljelentést teszel ellene megtévesztésért, átverésért, félrevezetésért. Esetek 99%ában kapsz majd egy levelet feljelentés után 2 hónappal, hogy bizonyíték hiányában a nyomozást lezárták!


Akkor van esélyed, ha többen megteszik ezt a feljelentést, mert több embert is megkárosít.

2016. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Sikerült kiderítenem, hogy jogilag van lehetőségem, jogorvoslati lehetőségre. Polgari peres eljárás, a feljelentés után. A per vesztett fizeti az összes költségét ami a bírósag után jár. ... Köszi mindenkinek!:-):-):-):-)

2016. jan. 20. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!