Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki csak látszólag ismer el dolgokat?

Figyelt kérdés
Lehet hogy én vagyok a hülye (sőt,tuti), de nem értem hogyan lehet látszólag elismerni valamit. Vagy elismerem, vagy nem! De olyan látszólag el ismerem...?? Valaki el tudná magyarázni?
2016. jan. 21. 06:28
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Azt mondod, hogy elismered a hibád, példásul hogy egy vita véget érjen, de magadban továbbra is úgy gondolod, nem hibáztál, és a másik téved, vagy nagyon felfújja.


Például nemrég összevesztem a tesómmal, aki azzal vádolt, hogy szemét voltam vele meg a feleségével. A szüleim a békesség kedvéért kértek, hogy kérjek bocsánatot, megtettem. Azt mondtam a tesómnak, oké, bocs, paraszt voltam, pedig a mai napig meg vagyok róla győződve, hogy nem voltam az, nekem volt igazam a vitában és ők reagálták túl de nagyon.


Tehát ha valaki csak látszólag ismer be dolgokat, azt azért mondjuk, mert úgy érezzük, kimondta ugyan, hogy elismeri pl a hibáját, de nem érezzük, hogy ez valóban így lenne.

2016. jan. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ok! Ezt így én is érteném. De ha le írom az egész mondatot, (amit az előbb nem tettetem meg) akkor teljesen más értelmet ad... Szóval a mondat: Ne higgy neki, mert csak látszólag ismer be dolgokat! Na ez a mondat magas!

Lehet hogy ez így hülyén hangzik, de sokat segítene valamibe ha megérteném!

2016. jan. 21. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az idézett mondat kicsit félre van fogalmazva. Egyszerűen azt akarja jelenteni, hogy az illető nem őszinte, mást mond, mint amit gondol, kétszínű.
2016. jan. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmm... Köszönöm!
2016. jan. 22. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!