Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a szleng...

*lány* kérdése:

Mi a véleményed a szleng használatárol a színházban?

Figyelt kérdés
Ez nyelvtanbol a házim 8-10 mondat kell irni hogy mi a velemenyem a szleng hasznalatarol a szinhazban. Megkerhetnelek hogy segits , semmi nem jut eszembe mit lehetne ide irni ami ertekelheto lenne. Elore is koszonom :)

2016. jan. 25. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a VÉLEMÉNYED, nem mi a MI véleményünk...


Szerintem elfogadható a szleng használata, ha a mű azt kívánja. Nem feltétlenül tetszene mindenkinek, de vannak művek amit ma is és évtizedekkel ezelőtt is használtak szlenget.

2016. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én a ti véleményetekre vagyok kiváncsi hogy mit gondoltok és merítsek belöle ötleteket :)
2016. jan. 25. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:

"Én a ti véleményetekre vagyok kiváncsi hogy mit gondoltok és merítsek belöle ötleteket"

Cseles! :-)

2016. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kosz a "valaszokat" :) a kerdesbe mar beleirtam hogy en ehhez nem birok mit hozzafuzni es toletek varok segitsegeg :D
2016. jan. 25. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ha nem láttál az elmúlt években semmilyen színházi előadást, ahol szlenget használtak, hiába írunk mi neked bármit, ha a tanár rákérdez, egyből bukóvári van.

Tessék:

[link]


61. oldaltól, 6 oldalas szöveg, ez alapján talán menni fog.


Emellett arra próbáld meg kihegyezni, hogy akkor elfogadható ( és elvárható!) ha a mű egy szűk társadalmi / szubkulturális csoportot ábrázol.

Tehát ha a mű egyik felvonása egy cellában játszódik, ott helye van a börtönszlengnek, de ha a másik felvonás pld. egy újság szerkesztőségében, ott is helye van a szlengnek, de sokkal finomabban ( hiszen az újságírók a nagyközönséghez szólnak a műveikben, így ez a beszélt nyelvüket is befolyásolja), és a börtönszlengtől eltérően!

2016. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De lattam viszont nem ezen agyaltam hogy miert jo jog szlenget hasznlanak a beszedben koszi szepen :D
2016. jan. 25. 21:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívesen!

( Nem megbántani akartalak azzal, hogy "ha nem láttál egyetlen előadást sem", csak mivel nem írtál konkrét művet, nem tudtam konkrét példát hozni, mert hiába írok egy példát, hogy mondjuk a "Turay Ida színház Buba Mara című előadásában a szleng...", ha nem láttad.)

2016. jan. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!