Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azzal a kérdéssel fordulnék...

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy milyen 'rajztábla gépet' ajánlanátok (pl. : márka, kényelem szempont stb)? Illetve, hogy milyen adatokat kell esetleg figyelembe venni a kiválasztásakor, esetleg az árfekvésüket.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy PaintTool SAI nevű programot kipróbálni és ehhez lenne szükségem egy ilyen 'berendezésre'.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



#rajztábla #PaintTool Sai #rajztábla gép
2016. jan. 25. 20:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Azóta keresgéltem és ha jól látom a pontos megfogalmazása a "Digitalizáló tábla"! :)
2016. jan. 25. 21:00
 2/5 anonim ***** válasza:

a tábla nélkül is tudod használni a programot, szóval ha csak ki akarod próbálni ne vegyél digitalizálót.


Lehet kapni viszonylag olcsón is őket, nem kell egyből egy wacom-ot venni, ha bele jössz akkor érdemes drágább dolgokra pénzt adni.


[link]


A leg olcsóbb lehetőség

[link]


Szerintem KEZDÉSNEK tökéletesen megfelel, ha már úgy döntöttél, hogy folytatod és megtetszik a dolog csak ajkor érdemes drágábbat venni!

2016. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)


És miben különbözik a kettő egymástól? Érzékenység például? Sohasem használtam még ilyet sajnos.


(Igazából szeretek rajzolni és szerintem komolyan venném ezt is.)

2016. jan. 26. 11:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kettőt küldtem, az első link az árukeresőn az összes beszerezhető rajztáblát mutatja, a második linken pedig a leg olcsóbb van.


Kezdésképpen azt ajánlom, hogy megszokd.


Az egyre drágább modelleknek nagyobb az érzékenysége, nagyobb a méretük és sokkal precízebb a nyomásmérőjük.


Lényegében a 10 ezres és a 510 ezres modell között az a különbség, hogy az utóbbi mérete kb 5x akkora, a toll nem csak párszáz ezer különböző 'mélységet' ismer fel, hanem párszáz milliót, és tele van makró funkciókkal, meg egyebekkel (...)


Szóval olyan kényelmi funkciókkal amik a profiknak kellenek, akik minden nap használják, az a kategória viszont már tényleg azoknak való, akik ezzel dolgoznak, pl tervezők egy gyárban/egyéb.


Ha komolyan gondolod akkor is az egyik leg alapabbal kezd szerintem, mert egyszerűbb beleszokni. Jó szórakozást és sok sikert .)

2016. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor kezdek egy egyszerűbb géppel és majd még meglátom a továbbiakban mennyire leszek "sikeres" ebben. :)

2016. jan. 27. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!