Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyereknevelés, mit tegyek?

Gyereknevelés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ne azt mondjátok, hogy milyen orvoshoz kell menni. A fiam 4 és 5 év között van és nem tud rajzolni illetve ceruzát, tollat megfogni sem. A rajzolás valamennyire érdekli. Verset nem nagyon tud elmondani illetve megtanulni amiket mondok neki, hiányosan és átköltve. A mozgása nem nagyon ügyes. Okos, sok mindent megjegyez amit elmondok neki egyszer- kétszer. Ez utalhat illetve lehet valami betegség kezdete például diszlexia.
2016. jan. 26. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Diszlexia? Ez sokkal inkább Autizmus...


Valószínűbb, hogy enyhe Asberger, ha egyáltalán ilyen baja van. Tudom, hogy nem azt kérted, hogy mondjuk el, hogy menjetek orvoshoz, de tényleg oda kéne menni.


Mondjuk ha nem vagyunk ilyen borúlátóak akkor lehet mondani, hogy csak figyelemzavaros, ez nagyon gyakran megesik, sokan kinövik, így nem kell feltétlenül aggódni.


Viszont le kell ülni vele és foglalkozni a 'gondjával', hogy ne legyen belőle később valami komolyabb!


Tanítgasd, folyton legyél ott mellette (persze csak ha tudsz) és bíztasd, erősítsd meg pozitívan, ha valamit jól csinál, ha valamit rosszul csinál mutasd meg neki, hogy hogy kell.

Rengeteg figyelmet és időt igényel az, hogy ebben segíteni tudj.

2016. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Most halál komolyan mondod, hogy nem viszed orvoshoz????

Attól még elmaradott a gyereked!

Én ennyi idősen már írtam, olvastam!

2016. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!