Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne laptopomat...

Hogyan lehetne laptopomat vagy az okostelefonomat csatlakoztatni a tv-re? Úgy hogy azt lássam a tévében amit épp laptopon csinálok?

Figyelt kérdés

A TV: samsung(UE40H6400) smart 3D

Laptopom Lenovo (win7)

Telefon : Lenovo a536

Láttam pár módszert de ott win8 on csinálták és nem találtam a 7esen hogy kell. A tévén van külön olyan funkció h Screen mirroring. A telefonról meg szernitem valam applikációval lehet(ha lehet egyáltalán) mert ha jól tudom azt csak samsung telefonnal lehet



2016. jan. 28. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:

HDMI kábel nem jó?


egyébként a mobizen nevű alkalmazást használom.

ennek az a lényege, hogy Wifin keresztül tükrözi a telefon kijelzőjét a PC-re.

azt nem tudom, hogy tv-hez lehet e használni, nekem össze van kötve a tv-m meg a laptop HDMI kábellal, szóval elég ha a telefont és a laptopot összekapcsolom a mobizen alkalmazással, és tv-n már látom is a telefon kijelzőjét.

továbbá a mobizen app-al fel tudod venni a telefonod kijelzőjén történteket, én pl így szoktam androidos gameplay-eket csinálni a youtube-ra, AVI-ba menti le a videót amit a kijelzőről csinál.


https://www.youtube.com/watch?v=pV2kdDEQqqc

2016. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, de nekem nem az igazi.

Nekem olyan valami kellene ami totálisan tükrözi amit csinálok.

2016. jan. 28. 18:41
 3/5 A kérdező kommentje:
2016. jan. 28. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

a mobizen az totálisan tükrözi amit csinálsz, pont ugyan úgy ahogy a két linkelt videódon.

akkor valamit nagyon félre néztél, mert egy az egybe a telefon kijelzőjének a képét mutatja PC-n.

alt+enter-el meg ki tudod rakni teljes képernyőre a kijelző képét.

de amit linkeltél két videót ahhoz is Wifi kell, mind a tv-nek mind a telefonnak vagy PC-nek, minimum 5 megabit feltöltéssel.

azért mondtam, hogy veszel egy HDMI kábelt, oszt rádugod a telefont a tv-re.

nem néztem utána a telefonodon van e HDMI kimenet, ha nincs akkor veszel hozzá egy mikró USB-HDMI átalakítót és kész.

2016. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, igazából a legjobb megoldás a Miracast lenne, de ahogy látom, a telefonod azt nem támogatja (Wi-Fi Direct technológia hiányzik).

A laptop esetén (bár nem tudom a típus hiánya miatt a képességeit), ha megfelelő Wi-Fi adapter van benne, akkor lehetséges Miracast segítségével vezeték nélkül továbbítani a képernyő tartalmát a TV-re, ha az is képes rá (ha jól láttam, a te televíziód működik vele), de ez valóban csak Windows 8.1-től kezdve működik, azalatt egyszerűen NINCS meg az operációs rendszer részeként ez a technológia. A laptopod Wi-Fi eszközével szemben meg követelmény, hogy legalább NDIS 6.4-re képes legyen (PowerShell-ben tudod ellenőrizni), illetve hogy a videókártya illesztőprogramja WDDM 1.2-es legyen legalább (dxdiag-ban tudod ellenőrizni). De ismétlem, ez Windows 7 alatt nem oldható meg, csak felette, és ezen semmiféle csodaprogram nem segít.

2016. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!