Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudjuk álmunkban,...

Miért nem tudjuk álmunkban, hogy az nem a valóság?

Figyelt kérdés
Álmunkban miért hisszük azt, hogy álmodunk?

2016. jan. 31. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor alszol az agyad kikapcsolja a logikáért felelős részt, éppen ezért olyan furcsák az álmok, mivel nem tudod feldolgozni, hogy mi a logikus és mi nem, így nem is veszed észre, hogy álmodsz.
2016. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Néha rájön az ember. Ha ilyenkor nem ébred fel, onnantól hívják tudatos álomnak. Néhány alkalommal már megtapasztaltam, nagyon érdekes volt.
2016. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen velem is volt már olyan, hogy tudtam álmomban, hogy az csak egy álom, de vagy az történt, hogy felébredtem, vagy az, hogy olyan izgatott lettem tőle, hogy nyomban elfelejtettem azt, hogy álmodok, ezért visszacsöppentem a hagyományos álomba.
2016. febr. 1. 16:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat! A mellékkérdés úgy szól, hogy: Álmunkban miért hisszük azt, hogy nem álmodunk, hanem a valóságban vagyunk?
2016. febr. 1. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az ún. valóságunk is egy ilyen álom. (?)
2016. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csicsky ***** válasza:

Én azt figyeltem meg, hogy ez azért van, mert nem tudok visszaemlékezni arra, hogy amikor ébren vagyok akkor mi hogyan néz ki. Álmomban nem tudom azt, hogy létezik egy ébrenléti állapot is, mert álmomban erre nem emlékszem. Amikor álmodom, akkor az ismereteim ott az álomban abból állnak, amit akkor „tudok“ és ezekhez egy olyan érzés kapcsolódik, hogy ez a valóság. Így, mivelhogy nincsen egy összehasonlítási alap, elhiszem, hogy az álom a valóság.


Ha véletlenül létrejön egy olyan helyzet, hogy vissza tudok emlékezni arra, hogy ébrenléti állapotban valami másként néz ki, mint ott az álomban, akkor már rá szoktam döbbenni arra, hogy mostan csak álmodom, ez nem a valóság, amit most itt látok és tapasztalok.


# 5


A Mátrixban látottakra gondolsz? Jó kérdés.

2016. febr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

"A Mátrixban látottakra gondolsz? Jó kérdés."


Olyasmi, bár nem a film kapcsán fogalmazódott meg bennem.

+ HKÉ-beszámolókban nagyon gyakori visszatérő elem, hogy a valóságosnak hitt élet álomszerű ahhoz a valóságszerű élményhez képest, ami átéltek. Az annyival valóságosabbnak, éberebbnek tűnt számukra.

2016. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!