Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vallásosok! Mit szoltok ahoz,...

Vallásosok! Mit szoltok ahoz, hogy egyre több vallási dologrol/tárgyrol bebizonyosodig, hogy nem is létezik, nem is úgy van?

Figyelt kérdés

Szerintetek direkt nem engedte az egyház (pl katolikus), hogy embereket boncoljanak, fejlôdjenk a tudományok, mert akkor rájönnének a hìvôk, hogy nem is létezik?

Szerintetek mi történne, hogyha valaki bebizonyìtaná, hogy nem Isten termtette a Földet?

Illetve ha már kitalált(hiszen van egy csomó vallàs, és ha van Isten akkor is csak 1 vallás lehet az igazi ) akkor az miért jó bákinek is, hogy emberek higgyenek a kitalácciójában?


NEM AZT MONDOM, HOGY NEM LÉTEZIK ISTEN EZT MOST CSAK FELTÉTELEZZÜK (Szóval mi törtènne, ha...)


Mindenkinek a saját dolga, hogy hívô e. Ezzel a kérdèssel nem akartam senkit megsérteni, Istent megtagadni.

Amennyiben sikerült elnézést kérek.


UI.:Nem vagyok hívô.



2016. jan. 31. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a legnagyobb tudódsok, kutatók már tudják rég, hogynincs Isten meg hogy ki teremtette az emberiséget meg akár az egész univerzumot, csak sose fogják az infókat nyilvánosságra hozni, mert az kulturális, társadalmi, vallási, gazdasági összeomlláshoz vezetne.
2016. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az értelmes (nem bigott) hívők azt vallják: Isten azért létezik, mert hiszünk benne. Ez sokmindent megmagyaráz...
2016. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
UI: mellesleg én sem.
2016. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Jézus szolgája ***** válasza:
100%

Szerintetek mi történne, hogyha valaki bebizonyìtaná, hogy nem Isten termtette a Földet?


sok sikert a lehetetlenre...


Szerintetek direkt nem engedte az egyház (pl katolikus), hogy embereket boncoljanak, fejlôdjenk a tudományok, mert akkor rájönnének a hìvôk, hogy nem is létezik?


a tudomány ezen célja nagyon is hasznos volt,hisz ennek köszönhető az orvosi fejlődés.

tehát nincs ezzel semmi gond,a mai vallásosok másképp állnak ezek hez a dolgokhoz.

de nem értem mit bizonyít ez?

az embernek vannak szervei,génjei stb stb.

de pont hogy ilyen bonyolult gén felépítésű lény (ember),nem lehet íj tökéletes őzhangban a működő élethez tervezés nélkül.


a tudomány is tudja azt hogy van valami felsőbb erő ami mindent irányít.


de Mindenkinek a saját dolga, hogy hívô e.

egyet értek...ezért nincs is értelme a vitának.D


még annyit hogy én nem ellenzem a tudományt,sőt bizonyos részét nélkülözhetetlennek tartom.

pld az orvosi.

tehát a tudomány az fontos.....


UI,egy keresztény...

2016. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen vallási dologról/tárgyról bizonyosodott be, hogy nem létezik?
2016. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Szerintetek direkt nem engedte az egyház (pl katolikus), hogy embereket boncoljanak, fejlôdjenk a tudományok, mert akkor rájönnének a hìvôk, hogy nem is létezik?"


Az agymosás sajnos sok helyen jelen volt/van.

Nem csak vallási közösségekbe.


De ,hogy válaszoljak:


Persze ,ezért hívták sötét középkornak.


"Szerintetek mi történne, hogyha valaki bebizonyìtaná, hogy nem Isten termtette a Földet?"


Nem lehet bebizonyítani azt sem ,hogy létezik ,de azt sem ,hogy nem.


"Illetve ha már kitalált(hiszen van egy csomó vallàs, és ha van Isten akkor is csak 1 vallás lehet az igazi ) akkor az miért jó bákinek is, hogy emberek higgyenek a kitalácciójában?"


Szerintem te itt most az üzleti szektákról beszélsz akik a hiten keresztül aljas módon húzzák le az embereket.


Üdv!

2016. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


UI: egy zsidó

2016. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Arról a tudományos dolgokrol beszélek, hogy régen az egyház azt állította, hogy a Föld van a világegyetem központjában, illetve a Föld körül kering a Nap stb. Kopernikusz (lengyel csillagász) állította először, hogy ez nem így van, ezért mágján elégették. Ma már persze tudjuk, hogy ez úgy hülyeség ahogy van. Minden tudományos tény arra mutat, hogy az ember őse a majom. Ezt (szerintem) nem kutathattuk volna ki, hogyha nem boncoljuk az embereket illetve nem is boncoljuk (ma), de régen nem voltak röntgenképek. Térjünk vissza a boncolásra. A boncolás miatt kiderült sok betegség oka, és az ellenszere.

Az egyház tanaibol sok dologrol bebizonyosodott, hogy nem úgy van, majd feledésbe merültek. Szerintem pár ezer év múlva bebizonyosodik, hogy nem isten teremtette a Földet, az embert, a világegyetemet és akkor majd egyre kevesebb hívő lesz aztán pedig csak egy régmúlti tény lesz a vallás, ami nem feltétlen jó. Gondoljatok bele, hogy régen szinte mindenki hívő volt, de ez a szám mostanra kevesebb. Hacsak a katolikus egyház (v. akármelyik) nem lél valami sorsdöntőt akkor egy idő múlva semmi tekintélye sem lesz.


UI.: Katolikusok! Mit szoltok ahoz, hogy egy csomó protestáns embert megöltek a katolikus hit, a katolukus egyház miatt?

2016. febr. 26. 12:18
 9/12 A kérdező kommentje:

Az elsőhöz egy kis levél:


A kulturális összeomlást és a többit is el tudom képzelni, de a gazdaságit!?

Nem értem, hogyha nem lenne Isten akkor miért ne kereskednének az emberek, miért szünne meg az ipar, miért ne vennénk árut a boltbol stb.

Légyszives ezt indokold meg nekem mert nem értem.

2016. febr. 26. 12:24
 10/12 A kérdező kommentje:

Illetve még valamit szeretnék kérdezni.

Az egyik szintén vallásról szóló kérdés alá egy válaszoló ezt írta:

"Az emberek 90%-a nem vallásos, basszus 21. században élünk"

Szerintetek ez igaz?( mármint a szám)

Ha nem igaz ez a szám, akkor szerintetek mennyi lehet a vallásosak száma %-ban?

2016. febr. 26. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!