Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sajnos édesanyám ma elhunyt!...

Sajnos édesanyám ma elhunyt! Azt tudom hogy az e havi nyugdíj jár még neki! De mi a helyzet az őzvegyi nyugdíjjal Édesapám január hetedikén halt meg elvileg ő után még jár az őzvegyi csak nem tudom hogy egy havi vagy kettő?

Figyelt kérdés
Meg még végzés se jött!
2016. febr. 5. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Először is, őszinte részvétem.

Két féle nyugdíj nem jár. Vagy a saját nyugdíja (amit eddig kapott) vagy igényli az özvegységi nyugdíjat amit ha megkap akkor a saját nyugdíja törölve lesz.

Mivel édesanyád meghalt, így a kérvénye érvényét vesztette, ezért az adott hónap utolsó saját nyugdíja jár még neked.

2016. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már beadtuk az őzvegyire az igényt mikor még itthon volt édesanyám! Amúgy dehogynem jár az apukám nyugdíjának a 60% a!
2016. febr. 5. 14:56
 3/11 anonim ***** válasza:

" Mekkora összegre számíthat a túlélő házastárs?


Az öregségi nyugdíjkorhatár elérte után az özvegy az elhunyt nyugdíjának hatvan százaléka, természetesen abban az esetben, ha a jogosult öregségi nyugdíjban, vagy egyéb ellátásban nem részesül. Amennyiben az özvegy bármilyen ellátást kap, vagy saját nyugdíjjal rendelkezik, akkor a fenti összeg harminc százalékra csökken."

2016. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az idézet szöveg nyilván valamely törvényből van, de a személyes tapasztalatom más.

Anyám tavaly halt meg. Apám, s anyám is öregségi nyugdíjat kapott. Jelenleg apám a saját nyugdíján felül a mamám nyugdíjának a 60%-át kapja, egy év után csökken 30%-ra.

2016. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom én hogy kapja csak most azt nem tudom hogy megkapja e a januárit meg a februárit is? Mert a saját nyugdíját megkapja e hónapban is azt tudom!
2016. febr. 5. 16:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja értem. Arra a hónapra, amelyikben meghalt, még a teljes nyugdíj jár.
2016. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen a teljes nyugdíj jár! Én az őzvegyivel nem vagyok tisztában!
2016. febr. 5. 16:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Leírtam, de talán nem volt érthető.

Januárra jár természetesen édesapád nyugdíja, s elhunyt édesanyádé is. Februártól pedig édesapád kaphatja a sajátja mellé az özvegyi nyugdíjat. Ez egy évig a mamád nyugdíjának 60%-a, azután pedig 30%.

Tehát, ha mindketten 100 ezer forintot kaptak,

akkor most januárban 200 ezer (100+100)

februártól jövő januárig 160 ezer (100+60)

a továbbiakban 130 ezer (100+30).

Februárra valószínűleg visszamenőleg fogja megkapni az özvegyit.

2016. febr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Apukám halt meg januárba fel is lett véve a nyugdíja! Anyukám halt meg ma! A sima nyugdíjjal én is tisztában vagyok
2016. febr. 5. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen félreolvastam a kérdésedet. Amit leírtam az, igaz, csak nem erre az esetre.

Nem kívántam részvétet, de nem is tudok szavakat találni. Két szülő elvesztése szinte egyszerre. Borzasztó nehéz lehet most neked.

2016. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!