Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyári időszámításkor óraátállí...

Nyári időszámításkor óraátállításnál örültök, hogy 1 órával később megy le a Nap?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne nyári időszámítás, akkor június 21-én nagyon hamar: 19:45 körül sötétedne, de az óraátállítással 20:45-kor sötétedik. Én ennek örülök, mert nyáron, kiránduláskor annyival több időnk van barangolni, túrázni :)
2010. márc. 29. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Én nem örülök neki.
2010. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Egyelőre örülök neki. Holnap viszont 6:30-kor kelek, ami a régi időszámítás szerint 5:30, na akkor majd nem fogok neki örülni. :D Nem hiszem, hogy a biológiai órám már átállt.
2010. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is örülök neki. Hála Istennek én hamar hozzászoktam az új "menetrendhez", nekem a téli átállításnál van minden bajom:) azt nem tudom elviselni. Számomra a tavasz & a nyár adja.:)
2010. márc. 30. 16:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem örülök a nyári időszámításnak. Egyszerre egy órával korábban kell felkelni, és az az egy óra hiányzik egy hétig. Utána már jó.
2010. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ok, de a kérdés más volt :) Az, hogy annak örülsz-e, hogy később megy le a Nap? :D Én már válaszoltam, hogy nagyon :):)
2010. márc. 30. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Annak én is örulok, hogy késobb megy le, vagyis nem megy le késobb, pont ez a tevedes, vagyis rossz beidegzodes, mert csak az ora mutat tobbet, ugyanugy, az ő jol megszokott rendszere szerint megy le, amihez szm mi is ugyanugy kene alkalmazkodjunk. Ha este sotétebb van, akkor hamarabb kéne lefekudni, reggel meg korabban kelni, mivel a nap is korabban kel, hamar sporolni, me gmittuom mit akarunk. Turazni is ugyanannyi idonk van pont.

Az "időátállitas" nem kinyujtja a napot, hanem arrébb rakja az egyezményes jelnek kitalalt, és készpénznek vett órát.

Nagy marhaság az egész.

2011. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!