Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan fordítanád, vagy mi az...

Hogyan fordítanád, vagy mi az angol megfelelője ennek a japán névnek?

Figyelt kérdés
Uesugi. Valami hasonló vezetéknév nincs angolban?
2016. febr. 10. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az Uesugi vezetéknév azt jelenti: "a cédrusfa alatt" (angolul akkor: "under the cedar"), de igazi, élő angol nyelvben használatos vezetéknév megfelelője nincsen, mert nem egy kultúrkör! Nem nagyon hasonlítanak a névadási szokások!


A japán vezetéknevek legnagyobb részére az jellemző, hogy természeti képződményekből születtek a családnevek, amik ráadásul sokszor azt fejezték ki, hogy ahhoz a természeti képződményhez képest hol lakik az a család.


A leggyakoribb japán családnevek között vannak olyanok, amik azt jelentik, hogy "rizsföld közepe" (Tanaka / Nakada), "hegy lába" (Yamamoto), "kis erdő" (Kobayashi), "fenyőfa töve" (Matsumoto), "a kút fölött" (Inoue), "tiszta víz" (Shimizu) stb.


Nem ismerem az összes angol vezetéknevet, de nagyon kétlem, hogy bármi ehhez hasonló megtalálható lenne ott.

2016. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tökéletes ez a japán nyelv! :)

Sokkal értelmesebben alakul ki minden, mint az angol kultúrában! :)

2016. febr. 11. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon tetszik a japán névadás :) Ettől függetlenül szerintem az angol is logikus, csak szimplán más a logikája. Az persze megint más tészta, hogy kinek mi tetszik jobban :) Nekem, aki tanult mind angolt, mind japánt, máshogy és más okból, de tetszik mind a kettő.
2016. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is szeretem az angolt, de a szivem Japán felé húzott mindig is! :)
2016. febr. 11. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!