Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány megapixelnek felelhet...

Hány megapixelnek felelhet meg kb. egy rollfilm-kocka?

Figyelt kérdés

2016. febr. 12. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár találkoztam különféle számításokkal, de szakmabeliként sem tudom elfogadni. Lehet, tévedek.

A rollfilm, vagy tekercsfilm különböző méretű lehet.

Az ezüst alapú fényképezésnél feloldóképességgel számolunk. Ez több tényezőtől is függ. Egyik az ezüstszemcsék nagysága. Kis szemcsékhez alacsony érzékenység tartozik, nagyobb szemcsékhez, nagyobb.

2016. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehetőség szerinti legegyszerűbb helyzetre gondoltam, 100-as filmre, (az általánosan használt?) 6x6-os képkockamérettel számolva normál hívóval, fekete-fehér filmre számítva. Ezt használtam anno. Ha van ilyen leíróképlet esetleg megközelítő, összehasonlító adat, viszonyszám azt köszönettel veszem!
2016. febr. 12. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:
függ a film szemcse finomságától és a hasznát scanner felbontásától is, befolyásolhatják a felületek tisztasága is, de legalább olyan fontos tényező a fényképezőgépre szerelt objektív vonalfelbontása is
2016. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as! A szkenner hogy jön ide?

Én reprodukciós fényképészként működtem 25 évig, mellette amatőr fotós is voltam. Az elsőben írottakat ezen ismereteim alapján írtam.

Még régebben olvastam egy számítást, ahol a digitális fényképező felbontása és a nyomdai célra készülő képeket számolgatta.

Nagyon szépen le volt vezetve minden, mégis alapjaiban volt hibás.

2016. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!