Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire etikus,...

Szerintetek mennyire etikus, ha egy háziorvos a magánéletedről kérdezősködik, és állást foglal benne?

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, miről van szó és milyen a viszony az orvossal.

Egyébként én nem érzem problémának, hiszen a kérdésre nem kötelező válaszolni. Ha pedig válaszolt a paciens, akkor nyilván állást foglal az orvos, legfeljebb nem mondja.

2016. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre így nehéz válaszolni. Következők miatt.

Régen - akár benne volt a tisztség nevében, akár nem - családorvosok dolgoztak. Nem nagyon volt felettes hatalom, amelyik irányította volna a munkájukat.

Ez az orvos, ha jó orvos volt, akkor az emberrel törődött, nem a kórral.

Minden misztikus dolgot félretéve is az ember elsősorban érző lény. Egészségére kihatással van életmódja, családja, környezete.

Igaz, vagy sem, de úgy tartják, a mentális állapot sok betegség meghatározója.

Ha a kérdezett orvos nem egy egészségügyi nagyüzem szolgájának gondolja magát (amely mindenre jó, csak gyógyításra nem), akkor bizonyos keretek között nagyon is jól teszi, ha így áll a betegéhez.

Ha csak ítélkezik, de az senki épülését nem szolgálja, az baj.

2016. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Helyzettől és dokitól függ.


Egyértelmű,ha például a nődoki megkérdi a szexuális dolgaid és megjegyzi,hogy talán nem kellene gumi nélkül lovakkal kefélni.

2016. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából az alkoholizmus volt a téma,és ő próbálta megmondani,hogy mi ennek az oka,amikor a körülményeket nem ismeri.

Az egyik rokonom iszik,nem én.


Úgy éreztem,mintha rám akarná hárítani a felelősséget,mintha miattam inna az illető.

2016. febr. 13. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, most én is állást fogok foglalni, de az alkoholizmus nem a magánéletről való kérdezősködés (azt hittem, olyan kérdésről van szó, ami tényleg nem tartozik rá, pl. a vallásod). Az alkoholizmus betegség, ami ráadásul csak a környezet bevonásával kezelhető. Közeli rokon esetében, akivel együtt laksz, nem azt kellene mondani, hogy nem ismeri a körülményeket, hanem megismertetni azokat vele.

Mondom ezt úgy, hogy az alkoholista anyámtól én elköltöztem az ország másik felébe, és nem konzultáltam az orvosunkkal róla. De ez már másik történet, illetve ha rákérdezne, nem érezném magánéleti kérdésnek, elvégre az alkoholizmus betegség.

2016. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó,hogy betegség e vagy sem.

Hanem,hogy rám akarta hárítani az anyám alkoholizmusának a felelősségét.


Úgy,hogy nem ismeri az egyéb körülményeket.


Mentális betegségben szenvedek,ezért is voltam ott.

És úgy éreztem,hogy a történetből azt akart kihozni,hogy az én betegségem tehet arról,hogy ő iszik.


Részben lehet ez is benne van,de csak egy kis pont a teljességben.Sok összetevője van,amiért elkezdett inni,már nagyon régóta.


Az,hogy én beteg vagyok,nem tehetek róla.Viszont az alkoholizmust az ember magától választja.

Nekem nem volt választásom.


Gyűlölöm az alkoholt a dohányosokat is,mert mind ÖNSZÁNTUKBÓL rongálják az egészségüket.


Az én betegségemet pedig nem választottam.

2016. febr. 13. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!