Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hazakoltozni Angliabol 3...

Dorinabako kérdése:

Hazakoltozni Angliabol 3 gyerekkel Magyarorszagra. Van ertelme? Mar elegununk van ebbol a nyugati vilagbol.

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 02:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha van hová hazajönni, el tudtok helyezkedni és nevelni a gyerekeket, akkor igen.

Bár arra készülj fel, hogy nem olyan kiszámítható a rendszer.

Most mondjuk várna titeket a csok, de ez is elég instabil....

2016. febr. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Munkam lenne, a felesegem pedig otthon maradna a 2 honapos picivel. Nem latok nagy kulonbseget az otthoni es az itteni elet kozott.
2016. febr. 14. 09:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs értelme hazajönni. Minek? Hiába lesz neked munkád, normálisan így se biztos, hogy megéltek majd. Angliába van minimális esélyed tovább lépni a ranglétrán, stb. Itthon csak egy irány van: a visszafele. Nyugati világ még mindig sokkal normálisabb, szóval, ha abból elegetek van, Magyarországból is bőven elegetek lesz rövid időn belül.
2016. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ezt neked kell eldönteni.

Jelenleg olyan a helyzet, hogy az értelmesebb emberek java fejvesztve menekül az országból külföldre.


Jelenleg egyre korruptabb urambátyám világ terjed Magyarországon, ebben néhányan nagyon jól megtalálják a számításukat, ha jó kormányközeli kapcsolataik vannak, a többinek meg csődtömeg.


A CSOK-ot akkor tudod kihasználni, ha egyébként is jól kereső, stabil egzisztenciával rendelkező "pógár" vagy.


Ha közszférában akarsz elhelyezkedni, vagy vállalkozni szeretnél, csak akkor gyere haza, ha erős a kapcsolati tőkéd a befolyásos körökben.

2016. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nekem kell eldontenem. Nem a csok vegett rohanunk haza. Nagyon rohamosan romlik itt az eletszinvonal. Nol a szegenyseg es egyre nehezebb munkat talalni foleg full time - ra. Sok angol ismerosom igazad ad. Sot van(volt) olyan angol kollegam aki 53 evesen koltozott el Angliabol most 3 hete. Van olyan ismerosom akinek a ferje angol de vissza nem koltozne Angliaba. Ez azert mar valami!
2016. febr. 17. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez azért erős túlzás kérdező. Él kint ismerősöm, akivel szoktam beszélni és közel se olyan rossz a helyzet munkaügyileg, mint amit leírsz. Meg ahogy leírtam, ha ilyenek miatt akarsz eljönni Angliából miért pont Magyarország a cél? itt bőven ezerszer rosszabb a helyzet. Munka címszó alatt is általában szalagmunkát kapsz, már egyetemi diplomával se olyan könnyű elhelyezkedni (és itt nem a büfészakokra gondolok), mert olyan irreálisan nagy követelések vannak. Szóval, ha elegetek van Angliából, akkor Magyarországra nem is érdemes visszajönnötök, mert itt ezerszer rosszabb a helyzet.
2016. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
"Ismerosom mondta" - mi itt elunk mar 6 eve es en tapasztalatbol mondom. Voltak kollegaim akik egyetemi diplomaval a hust pakoltak a husuzemekben. Sokan szepitik az itteni helyzetet. Nekem is vannak itt ismeroseim, akik szuperlativokban beszelnek az itteni eletrol, csak eppen nem teszik hozza, hogy fizetestol fizetesig elnek. 6 ev alatt nem volt magasabb fizetesem mint a minimalber. A kornyezetemben elo csaladok kozul paran bizony keszulnek hazakoltozni.
2016. febr. 21. 06:34
 8/9 A kérdező kommentje:

"Magyarorszagon munka szo alatt szalagmunkat kapsz". Szerinted Angliaban eddig mit dolgoztam? Hidd el, az emberek tobbsege, aki kikoltozik, szalagnal all egesz nap es nem igazgatoi helyeket toltenek be.

De koszonom a valaszodat, mert kivancsi vagyok minden pozitiv es negativ valaszra.

2016. febr. 21. 06:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ilyet ne kamuzzunk, hogy diplomával húst pakolt. Az ott Anglia, nem Magyarország. Ne akard bemesélni, hogy kint diplomával nem tudott elhelyezkedni. Legfeljebb úgy tudom elképzelni, hogy járt 1 évet az egyetemre, de nem diplomás.

Az meg, hogy 6 év alatt csak minimálbért tudtál kapni, hát, nem is tudom mit mondjak erre, hogy ne sértődj meg. 6 év alatt már bőven tudnod kellene annyira a nyelvet, hogy tudj jobb melót szerezni, ne minimálbéreset. Szóval nem csak a ,,nyugati világ" tehet róla, ha neked nem jött be a ,,nyugati világ álom".

Az meg oké, hogy sokan kint szalag mellett dolgoznak, de keresnek annyit, hogy minimális körülmények között megélj. Itthon tudod mennyit ér a minimálbér? Betudod fizetni a számlákat és kiadásokat. Ennyi. Nem tudsz mellette semmit se venni, nem hiába van, hogy olyan sokan mennek ki külföldre dolgozni. Szóval ahogy mondtam inkább próbálj meg ott kitörni a minimálbéres munkákból, mert ott még megtudsz élni. Itthon, ha nem vagy valamelyik pártnak fontosabb tagja, vagy valamelyik rokonod nem az nem fogsz tudni normálisan megélni.

2016. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!