Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ficus benjamina gondozása...

Adam1c1 kérdése:

Ficus benjamina gondozása hogyan történik? Pl vissza kell metszeni a kiszáradt ágait? Hogyan, s mikor? Pontosan hol kell elvágni?

Figyelt kérdés
Kicsi szobanövényem télire nagyon megkopaszodott, és nem tudom mi tévő legyek vele. Van rengeteg friss hajtása is, de sok elszáradt ága szintén. Általában azt írják róla, hogy állandóan tartsuk nedvesen a földjét, de már olvastam olyat is, hogy télen inkább hagyjuk szárazabbra. Most ez mágis mit jelent ? locsoljam kéthetente ? Egyébként állandó napfényt kap, az ablakon keresztül, és óvom a huzattól. 20 fok körüli hőmérséklet van a szobában egész nap, télen-nyáron egyaránt. De talán a földje picit tömör, és olykor túlöntözhettem picit. Mikor ültethetem át, és mikor vághatom vissza ?

2016. febr. 15. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:
2016. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!