Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Unokatesom ellopta az irataima...

Unokatesom ellopta az irataimat, azzal a cellal, hogy uj szemelyit csinaltasson maganak az en adataimmal. Hogyan gyozzem meg ot, hogy ez nem lehetseges?

Figyelt kérdés
Bovebben: Unokatesom zsenialis terve az, hogy a heten, bemegy az okmanyirodaba, azt mondvan, hogy elhagyta a szemelyiet es ujat szeretne csinaltatni, csakhogy amikor sor kerul arra, hogy igazolja magat, az en irataimat akarja bemutatni, amivel osszessegeben azt akarja elerni, hogy legyen az o arckepevel es az en adataimmal egy szemelyigazolvanya, mert o meg nincs 18 en pedig igen es neki mindenfele hulyeseghez kene... Szamtalanszor mondtam mar neki, higy ez biztosan nem ilyen egyszeru, de o mar jo ideje ezen ugral es most kepes volt ellopni az irataimat is. Kerlek ne olyanokkal jojjetek, hogy szoljak szuloknek stb, mert nincs ra modom. Koszonom a segitseget.

2016. febr. 22. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha te felnőttként nem vagy képes helyretenni egy hülyegyereket, akkor meg is érdemled. Nagyon életképtelen vagy, hogy ezt itt és így kellett megkérdezned. De nyugi, nem fogja tudni ezt megtenni az unokatestvéred. Ha mégis megtenné, akkor bizony téged is belerángathatna egy jó kis okirathamisítási ügybe, de te tudod...
2016. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Fúha, hát szerintem akkor jelentsd fel. Az nem járja, hogy magánál tartja, ellopta az irataid, és az adataiddal akar hát élni vagy visszaélni, meg ilyenre akarja használni. Az a te okmányod a te adataiddal, jogtalanul tartja magánál. Valahogy szerezd vissza tőle, mielőtt zűrt csinál. Ezt hogyan képzeli mégis, hogy elveszi más iratait? És nem csak, hogy arcátlanság, de hát fú, hát ez már minden teteje.
2016. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Már az irataid eltulajdonítása is bűncselekmény, azokkal visszaélés kísérlete pedig hatványozottan az.


Én a helyedben nem tennék semmit, mert az ocsmányirodában (vagy ormányablak, vagy mi most épp a neve) ha kiderül, azonnal rendőrt hívnak és viszik. Tanulja csak meg, hol a helye!


Vagy tudod mit? A biztonság kedvéért bejelentheted, hogy ellopták az irataidat, ha körözik, mégjobb.

2016. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mar, hogy hagyhatnam, hgy eljusson az okmanyirodaba? Mi van ha sikerul neki? Elmeletileg megtudja csinalni. Vagy szerintetek biztosan lebukik? Mert akkor lehet hagyom, megerdemelne. Van itt valaki aki jartas ilyenekben? Koszonom az eddigi valaszokat!
2016. febr. 22. 17:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt a rokont nagy ívben hanyagolnám.
2016. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valaki jartas a temaban, legyszi segitsen. Hagyhatom, hogy megtegye, mert ugyis biztosan lebukik? Ha nem biztos a lebukasa, akkor tuti nem hagyom, hogy megtegye ezt. Ha viszont 100% a kudarc, akkor csinalja csak es tanulja meg egy eletre, hogy ezek komoly dolgok...
2016. febr. 23. 20:01
 7/10 anonim ***** válasza:

100% a lebukás. Ha ilyen egyszerű lenne, mindenki hamis iratokkal szaladgálna.


Az egyetlen bökkenő az, hogy a kihallgatás után téged is beidéznek bűnsegédként, mivel tudtál a készülő bűncselekményről és nem tettél semmit. Ezért kell bejelentened az irataid eltűnését, ezzel előre tisztázod magad, ő meg így járt.


Majd számolj be a fejleményekről.

2016. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tegnap este beszeltem vele telefonon... azt mondta, hogy az anyakonyvi kivonatommal fogja magat igazolni, amin nincsen kep ezert senkinek nem fog feltunni az egesz. Utana neztem es ugy tunik, hogy tenyleg megtudja igy oldani... elegem van. Holnap tart nyitva a varosdunkban az okmanyiroda, azt mondta, higy megcsinallja es neparazzak, mert ez sima ugy. Szerintem meg nagyon is para... ugy megerdemelne, hogy lebukjon, de igy nem fog, ha anyakonyvi kivonattal igazolja magat, azaz engem.
2016. febr. 24. 10:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem szólj már a rendőrségnek, amíg nem csinál bajt, és megússzátok ennyivel, hát valamennyire belekever ezzel téged is, állítsd le szerintem sopánkodás helyett, mielőtt tényleg megteszi. Szerintem szólj a rendőröknek, én szólnék. Lehet, hogy számodra is sok macera lesz ebből, hogyha hagyod neki, hogy megcsinálja. Most ilyen hülyeség miatt nem kéne fennakadni, szóval hát én tényleg jelenteném őt.
2016. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dr.tudor válaszol válasza:
Sajnálom hogy nem tudnak segíteni neked a többiek, és miért? Mert laikusok ami jó, ha a témát nézzük. Tehát nem az unokatesód akarja ezt csinálni hanem te. 80 % hogy sikerül! 20 hogy nem. Intellektuális közokirathamisításnak hívják, 0-2, vagy 0-3 évig büntetik. Első bűntényes fiatalkorút azért mert felnőtt akart lenni hogy bemehessen a peep show ba pl. Ezért a bíró megrovást ad, ejnye bejnye.. de ne bűncselekményre akard használni mert akkor széthúzzák a popódat a nagyfiúk.....
2016. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!