Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyar Bertalan cipőgyárosról...

Arabiata kérdése:

Magyar Bertalan cipőgyárosról infó? . A háború előtt a XII. Melinda úton volt a villája.

Figyelt kérdés

#magyar #cipőgyáros
2016. febr. 27. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Gugli .
2016. febr. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kedves Arabiata!


1939-ben New Yorkba költözött a családjával. Sok érdekességről számol be a The New York Times, érdemes előfizetést vásárolni néhány dollárért és a "Magyar Bertalan" névre rákeresni; 9 rövid cikket találtam. A cipőgyáros múltjáról honnan értesült?


Üdv.: Tamás

máj. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Abban a házban töltöttem a gyerekkoromat. Szüleim mondták, hogy az ő nyári rezidenciája volt a ház. Találtam egy régi rajzot a házról, meg egy, a háború alatt készült fényképet is. Nagyon szép, rendezett épület volt, mára persze semmi nem maradt a fényéből. Korabeli telekkönyvek szerint az első tulaj Kobler F.-né volt, majd kerekes villa néven említik. Magyar Bertalanról annyit találtam a neten, hogy valamilyen kereskedelmi vagy bank szövetség alelnöke volt.
tegnap 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!