Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a külömbség az egyetemi...

Mi a külömbség az egyetemi tanár, tanársegéd, és az egyetemi docens között? Illetve a föorvos és az andjuktus, profeszor között?

Figyelt kérdés
Lehet hogy buta kérdés de én nem tudok kiigazodni ezek között a cimek között,aki tud segitsen köszönöm.
2008. szept. 20. 11:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jön a magyarázat.

Az egyetemi... kezdetű elnevezések egyetemi oktatói címek. A legmagasabb az egyetemi tanár, ez egyenlő a professzorral. Minimum habilitált doktori címmel rendelkezik (dr. habil.) , de sok helyen előírás az akadémiai doktori cím is (MTA doktora vagy DSc).

Alatta következik az egyetemi docens. Ő minimum egytemi doktori címmel rendelkezik (PhD), de sok helyen előírás a habilitált doktori cím is.

A professzor és a docens vezető tanári beosztás az egyetemen, ők lehetnek tanszékvezetők, dékánok, rektorok.


Utána következik az adjunktus, aki vagy már rendelkezik doktori fokozattal, vagy még nem, de közel áll hozzá, és már van valamennyi oktatói-kutatói tapasztalata.


A ranglétra első foka pedig a tanársegéd. Neki minimálisan egyetemi diplomája van és elvárás, beiratkozzon egy doktori iskolába.


Kórházakban is van professzor - pl igazgató vagy osztályvezető akit valahol korábban már kineveztek egyetemi tanárnak, ő is betölthet főorvosi munkakört. A kórházban az adjunktus a főorvos alatti beosztás (de ebben nem vagyok teljesen biztos.)


Remélem, segítettem!

egy adjunktus :)

2008. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!