Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a helyes kifejezés/kiej...

Melyik a helyes kifejezés/kiejtés ha azt akarom mondani oroszul hogy köszönöm? Szpasziba vagy szpasziva?

Figyelt kérdés

2016. márc. 3. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"szpasziva" helyesen kiejtve, annak ellenére, hogy írásban "b" van és nem "v" - ez egy speciális kiejtési szabály alapján van így.
2016. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
51%

Ellenkezőleg, szpasziba kiejtve. Az első választ látva én is elgondolkodtam, de itt meghallgathatod a példákat, tisztán hallani, hogy b-t ejtenek.

[link]

2016. márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
51%
Így tanultuk: SZPASZIVA ! a b betű v betüt jelent oroszul.
2017. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:
100%
Orosztanár vagyok lassan időtlen idők óta, de most én is többször kimondtam kíváncsiságból (mert tényleg, annak idején v-vel tanultunk), és valahol a kettő közti hangot ejtek, de... tényleg "b". Több oldalon is meghallgattam, és van, ahol v-nek hangzik, de nem tisztán. És ha egy "magyar" szótárnak nem hinnél: [link]
2017. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 chtt ***** válasza:
60%

A kettest azért pontoztátok le, mert jót írt, vagy mert elvetemült módon még gondolkodni is mert hozzá? :)


Ha van kedved sokszor meghallgatni anyanyelvűektől, kedves kérdező: [link]

2017. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
SZPASZIBA!! A baratom oroszul beszelo ukran, csak jobban tudja…😏
2022. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!