Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményed? (párkapcsolat...

Mi a véleményed? (párkapcsolat, közös költségek)

Figyelt kérdés

Mindketten 26 évesek vagyunk, ahogy sok fiatal mi is a drága albérlet helyett szüleinknél lakunk, de vannak közös költségeink.


A különbség közöttünk hogy én 19 évesen kijelentettem a szüleimnek hogy kínos ha segítenek és magam után fizetek minden kiadást és az ételt is arányosan a nyugták után fizetem. A barátnőm esetében apukája segíti a lakhatással teljesen és étkezéssel rendszeresen ami ugye magában jó dolog hogy könnyebb az élete, csak a megtakarított pénzét gyakorlatilag elpocsékolja. Én annak ellenére hogy 7 éve a magam ura vagyok és férfi létemre magasabb az étkezési kiadásom még így is több a megtakarításom. Rendszeresen mindent felírok és próbálok tartalékolni, befektetni a kis mentett pénzeimet. Mivel mindennel tisztában vagyok azt is tudom hogy éves szinten 180 ezer forinttal költök többet a barátnőmre mint Ő rám. Gyakorlatilag amióta együtt vagyunk lusta reggel felkelni mielőtt megyünk dolgozni hogy csináljon egy kis rántottát, és én nem jegyzem meg neki mert nem akarok bunkó lenni mert így megy régóta és megcsinálom otthon magamnak de célzk rá és sosem talál a zélzásom, inkább alszik tovább addig amíg eltelik a nap. Lusta de a saját dolgaiban nagyvonalú ha magára kell elkölteni a pénzt akkor drága sportcuccokat, cipőket rendszeresen új kabátokar ruhákat mikor így is van neki csomó vesz amit lefényképezhet a facebook-ra és magára mindig költ a munkahelyén veszi a finomabbnál finomabb gyorséttermi menüt, mikor tudja hogy én megcsinálom otthon takarékosan de rá mindig költöttem. És zavar ez a különbség már hogy nem tud legalább tisztelni hamár segítem hanem úg viselkedik mintha ez természetes lenne, és még neki áll feljebb ha megjegyzem hogy 8 hónapja semmit sem sütött vagy főzött.


Csak hogy érzékeltessem a különbséget nekem 3 cipőm van amit cserélgetek hogy mikor használok egyet megtisztítom a mások kettőt és mindig tiszta cipőm van. Neki van 35 nike puma stb cipője de egyiket se tisztítja.


Kezdem úgy érezni hogy én is úgy járok mint a cipői és azt a pénzt megtakarításra is fordíthatnám mert nem látok abban köszönetet hogy rá költsem pedig szeretem vagyis szerettem de kiábrándít.


Az a kérdésem hogy szerintetek meg lehet változtatni egy ilyen magánakval embert, vagy hagyjam ott mert már tényleg kezdek belefáradni.


2016. márc. 4. 07:09
 1/2 anonim válasza:
Az elsődleges gond a kommunikáció hiánya. Le kell ülni vele őszintén elmondani mi bánt,még akkor is ha megsértődik. Mondott szóból ért az ember. Kompromisszumokat kell kötni. Ha nem megy,el kell válni ha valakinek nem tetszik valami.
2016. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van.
2016. márc. 4. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!