Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire szabad bízni egy IQ...

Mennyire szabad bízni egy IQ tesztben?

Figyelt kérdés

Osztálytársam bíztatott arra, hogy csináljak egy IQ tesztett, nem igazán szerettem volna kitölteni de végül csak rá vett...

A lényeg, hogy kitöltöttem és egy egészen érdekes eredmény jött ki, ami nem hiszem, hogy megállja a helyét.

Egyik haverom szerint az IQ teszt közel sem tükrözi az intelligencia szintjét egy embernek.

Ti mit gondoltok erről? Hallgatnunk kéne holmi tesztre?



2016. márc. 15. 19:59
 1/5 Molyember ***** válasza:
51%
Ha pszichológus csinálta, akkor bízhatsz benne, ha kitöltöttél valami netes tesztet, akkor nem. A menza is hülyeség, szinte mindenkinek 135 fölötti érték jön ki, aztán megkérnek, hogy ha már ilyen okos vagy, fáradj el a fizetős tesztüket is kitölteni. :D Az ilyen teszt amúgy is csak annyit árul el rólad, hogy milyen ügyesen tudsz pöttyöket számolni, az eszedről nem sokat. Ne törődj vele, viccnek jó.
2016. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyetértek, az IQ teszt nem igazán az ész mértékegysége hanem a logikádat tükrözi, rossz logikával is lehetsz okos. Minden ember más, van aki tökre nem látja az ilyen olyan formákat hogy mégis mit kellene nézni más meg rápillant és máris tudja a választ.


Én is hasonló vagyok, az IQ-m valószínű alacsony, átlagos mégis én kifejezetten okosnak tartom magam, nagyon jó a memóriám minden apósságra emlékszem, folyamatosan tanulok dolgokat, jó a nyelvérzékem könnyen tanulok nyelveket, Mérnöknek tanulok angol nyelven, mégis az IQ alapján egy átlagos "hülye" lennék.

2016. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az első hozzászólónak minden bizonnyal alacsony lett az IQ-ja és ez bántja. Ha magyarországon az IQ-dr vagy kíváncsi, akkor mindenképpen a Mensa HungarIQa tesztjét töltsd ki. Nem, nem mindenkinek jön ki 135 fölötti, és ha 135-ig mérnek azt már csak fizetős teszten teheted meg, szóval az első válaszoló nincs képben. A Mensa honlapján vagy egy ingyenes, online teszt, az 120-ig tud mérni. Ha azon sikerül elérned a 120 vagy a feletti IQ eredményt és kíváncsi vagy akkor menj el kitölteni náluk a papír alapú tesztet is. Ott már 135-ig meg tudják mérni. 135 vagy a feletti IQ-ja csak az emberek 1%-ának van, de a Mensába már 2%-tól be lehet kerülni, szóval oda elég a 130 fölötti eredmény is.
2016. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a harmas valaszolonak koszonetet szeretnek mondani, hogy porba alazta az 1-es valaszolot. :)

mindenben egyetertek a 3-assal. en most toltottem ki, es 125 felettit irt, ami miatt nem lehet pontosan merni, menjek el a mensa tesztre stb stb... (ami amugy tobb, mint 100 orszagban elfogadott pontszamot ad, raadasul munkaajanlatoknal is elonyos, be lehet irni a CV-be is. )


de az ismeroseimnek a pontszama boven benne van az alacsonyabb tartomanyokban. sot, 2-szer kitoltottem tippelgetve is, 2 perc alatt, akkor pedig a 70-80 kornyeken volt a pontszam. tehat ez minden, csak nem hazugsag.



ugyhogy sajnalom 1-es valaszolo, de csak azert, mert neked nem lett eleg magas az iq-d, attol meg nem probalhatsz meg meggyozni embereket arrol, hogy nem is hiteles az, ami nem teged emel ki a sok kozul.


mar csak azert sem, mert nincs eleg magas iq-d, es ugyse fog menni a gyozkodes! :DDD

muhaha..


muhahahhaha


MUHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA

2016. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nézi, hogy mennyire logikusan gondolkozol. Engem nem izgat a téma. Általában önbizalom hiányos emberek szokták kérni. Valamint munkahelyeken felvétel esetén egy szelektáló teszt, hogy a legjobbakat vegyék fel.
2020. dec. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!