Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Albérlet, garzon bérlésbe...

Albérlet, garzon bérlésbe szeretnék betársulni, de nem értem ezt a hirdetést. Valaki elmondja érthetően?

Figyelt kérdés

"Bérleti díj: 24.000 Ft/hó

Ingatlan mérete: 74 m²

Szobák száma: 3 szoba

Rezsi: 3.000 Ft/hó

Közös költség: 2.000 Ft/hó

Kaució: 2 hónap

Min. bérlési idő: Min. 1 hónap"


ilyenkor az alap 24.000 hez még hozzá kell adni a 3.000 rezsit,és a 2.000 közös költséget?


És mit takar az hogy közös költség?Mosószer,zsíroldó,törlőrongy meg ilyesmi jön ki belőle vagy mire kell?


És a rezsi milyen arányban oszlik meg általában?


csak nem akarom fölös kérdésekkel húzni a hirdetést feladó idejét,meg lejáratni magamat azzal hogy ennyire kezdő vagyok ebben.



2016. márc. 16. 20:16
 1/3 anonim válasza:
Valószínűleg, társasházról van szó, ilyen esetben a közös költség, a társasház számlájára érkezik.Ezt vagy a ház közös képviselője szedi be, vagy a ház bankszámlájára utalják át.EZ fedezi a lépcsőház takarítást, világítást, a ház biztosítását, illetve az egyéb váratlan kiadást( pl csőtörést, elektromos vezeték sérülése miatt felmerülő szerelési költséget,lépcsőház festést, a közös bejárati ajtó javítását. illetve képeznek egy alapot, az épület állag megóvására, szigetelésére.Egyébként ezzel a közös képviselőnek, évente kötelessége elszámolni.Tehát mennyi volt a bevétel, és ebből mennyi volt a kiadás, mindez számlákkal igazolva.Feltétlen érdemes nyugtát kérni az általad befizetett közös költségről, nehogy később, kellemetlenséged legyen belőle.Egyébként nincs azzal semmi probléma,ha jó előre tisztázod a bérbeadóval, hogy mi mit takar.Mindezt lehetőleg írásban.a Rezsi nyilván tudod, víz villany gáz, esetleg szemétszállítás.Ennek fizetése megegyezés kérdése. Itt amit én hiányolok, a felmondási idő meghatározása. Jellemzően három hónap szokott, lenni.Azonnali akkor van, ez általában a bérbeadót védi, ha nem fizetsz időben, illetve, ha nem rendeltetés szerüen használod a lakást.Egyébként javasolnám, hogy az interneten keress bérleti szerződés mintákat nagyon sok hasznos dolgot találhatsz benne.Nem ismerem az ingatlant, de például az is fontos, hogy télen ki végzi csúszásmentesítét a ház előtt.Lehet, hogy ez is benne van a közös költségben, és a közös képviselő intézi.Tisztázni kell, hogy ki tartja a kapcsolatot a közös képviselővel( házmesterrel) a bérlő, vagy a bérbeadó.?Még egyszer az nem baj, ha kezdő vagy az lehet drága, ha balek vagy.Kérdezz a bérbeadótól nyugodtan Jó előre tisztázni kinek mik a feladatai, és a kötelezettségei. pl mi van ha a fűtőtest elromlik ? Szólni kell a bérbeadónak, vagy csináltasd meg? Ezek most piti ügynek tűnhetnek, akkor gáz ha megtörténik, és nem tisztázottak a feladatok. Tehát kérdezz nyugodtan.Azzal nem járatod le magad ha kezdő vagy, mert az vagy nincs ezzel semmi baj.Készülj fel! A Te zsebedre megy a játék.Én nem ismerem az ingatlant, de egy 73 négyzetméteres három szobás lakás az nem garzon szerintem.Te egy szobát szeretnél ebből bérelni?
2016. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 carcinogen agent válasza:

1.szoba:1-2 személyes. 2.szoba:1-4 személes. 3.szoba:1-4 személyes.


Tehát nem csak egyedül lennék egy szobában

2016. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 carcinogen agent válasza:
Ezt egy másik felhasználóról írtam most.
2016. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!