Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szóval tudom kifejezni...

Milyen szóval tudom kifejezni a rövd hümmögést (ühüm/aham) egy mondatban anélkül, hogy a "hümmögött" szót használnám? Mert ezzel a szóval hosszabb ideig cselekvésre asszociálnék, nem pedig rövidre.

Figyelt kérdés

2016. márc. 19. 23:38
1 2
 11/14 fersk ***** válasza:
Vagy a: Hmm... (a 3 pont utána célszerű).
2016. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De ez hosszú hang. A több m még rá is tesz erre az érzetre, nem is beszélve a három pontról. Ha párbeszédben írnám, egy sima "Hm" megfelelne, de én LEÍRÓ mondatba szerettem volna tenni. De már felhasználtam a második válaszoló tanácsát, szóval feleslegesen próbálkozol már :D Különben is, az összes eddigi javaslatod ugyanaz volt, legfeljebb más szósorrendben.
2016. márc. 20. 22:20
 13/14 fersk ***** válasza:
O.K., ha - ne adj' isten - beleesnél egy gödörbe, nem próbálok segíteni... hiszen mindig felfelé akarnám. :DD
2016. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 BringaManó ***** válasza:

OK – de ha esetleg látsz valakit, aki – úgy tűnik – beesett egy gödörbe, mielőtt kihúzod, kérdezd meg, hogy szeretné-e: lehet, hogy csak ás (lefelé)... :-)


[bár végül is hiába kérdeznéd, hiszen most is már a hatodik válasznál tartasz "felfelé", pedig már az első után megpróbáltak rávezetni, hogy nem pont arra válaszoltál, ami a kérdés akart lenni... :-)]

2016. márc. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!