Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetne pár kérdésem a pszichi...

Lehetne pár kérdésem a pszichiáterekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy egy pszichiáternek milyen iskolákat kell elvégeznie?

Szóval, egészségügyi középiskola, aztán orvostudományi kar, utána szakosodni?

Pszichiáter szeretnék lenni, ez az álmom, de nem alakítottam ki hogy hogyan.

Most járok a Semmelweis Ignác SZKI-ba, aztán mennék a Semmelweis Egyetem Orvostudományi Karára, utána szakosodnék.

Megtudnátok mondani tavaly mennyi volt a ponthatár, meg hogy milyen tantárgyakat néznek nagyon?

Bármilyen válasznak örülnék, jónak, rossznak, tanácsnak, vagy bárminek..

Segítsetek kérlek!

Előre is köszönöm!



2016. márc. 23. 16:13
 1/4 anonim válasza:

Igen, orvosira kell jelentkezned, ami 6 eves egyetemi kepzes. Utana lehetsz pszichiater rezidens.

Biologiat es kemiat/ fizikat nezik legfokepp, sotera 430-440 kozott szokott lenni a ponthatar. De a felvi.hu-n minden kérdésedre megtalalod a valaszt.

2016. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Középsuli után alsó hangon 10 év, mire pszichiáter leszel. Sok sikert és kitartást!
2016. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gimi után 6-7 év az orvosi, de ezt ne úgy képzeld el, mint a legtöbb főiskolát vagy egyetemet, mert mellette 6-7 évig nem lesz időd dolgozni, sokszor szórakozni se nagyon vizsga időszak meg elég kemény.

Egyetem után pedig ha jól tudom még 5 év a rezidens képzés, ha rögtön felvesznek, mert van hogy ott is várni kell 1-1 évet helyre. Erre ugyan kapsz már fizetést, de 5 évig nagyon alacsonyan fogsz keresni a szar rezidens bérek miatt.

Utána szakvizsga és ha sikerül, akkor el kezdhetsz keresni egy munkahelyet. :)


De ha megfelel neked a pszichológus is az pl gimi után egy 3,5 éves képzés és utána rögtön mehetsz dolgozni, illetve egyetem mellett is sokkal több időd van.

2016. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A pszichológus is 5 évig tanul, az előző hülyeséget írt. A 3 éves BA diplomájukkal nem mennek semmire, mindenképp MA-t kell végezniük, ami 2 év ugye, és ha klinikai irányba szakosodsz, még egy valag pénzt is ki kell fizetned "önismeretre" (=200 vagy hány órát kell neked is pszichológushoz járni) és ösztöndíjas szakpszichológusi helyből is nagyon kevés van. Ellen pszichiáterekből hiány, jóval könnyebb elhelyezkedni.
2016. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!