Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kell-e, illetve milyen mértékű...

Kell-e, illetve milyen mértékű adót, vámot - fene tudja mire keresztelt illetéket - kell fizetni az államnak a részletezésben vázolt esetben?

Figyelt kérdés

Üdvözlet az Olvasónak!


Szeretnék vásárolni egy vevőkészüléket, de ennek körülményei eléggé kacifántosak.

Hivatalosan, tisztán, újonnan szeretnék vásárolni egy vevőt Ausztráliából. Az ausztrál anyavállalatnak vannak kirendeltségei Európában, - többek között Szlovákiában is, (amelyről úgy tudom, hogy EU-tagország).

Mi a "dörgés", ha a származtatási ország nem EU-tag, viszont fizikailag egy olyan országon keresztül kapom meg a kütyüt, amelynek státusza alapján vámmentes lenne a kérdéses holmi? - Valószinű, hogy van is ilyen kütyü a szlovák kirendeltség raktárában.


Nem túl sok kedvem van 100000-es nagyságrendre felduzzasztott birságokat fizetni évekeen keresztül visszamenőlegesen, ha van arra mód, hogy ennek lehetőségét kizárjam - mondjuk jogkövető magatartással.

Magyarországon olyan kaciféntos minden, hogy még jogászok is belebuknak - szerintem - olykor-olykor a maguk által toldozott-foltozott "jogrendszerbe", törvényekbe.


Tudna nekem hasznosan segíteni valaki?


Köszönettel: r



2016. ápr. 4. 13:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!