Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a zsidók nevét a...

Igaz, hogy a zsidók nevét a II. Világháború alatt megváltoztatták német családnevekre?

Figyelt kérdés
Ez érdekelne engem, ám semmiféle rasszizmust nem érzek a zsidók iránt.

2016. ápr. 5. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol?


Magyarországon II. József kötelezte őket német nevek felvételére a türelmi rendeletért "cserébe".

2016. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát egy német nevű ember pl. aki beszél németül.. magát németnek vallja, ám de a magyart is komálja :D
2016. ápr. 5. 20:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Maga a hely pedig Németország, de az illető csak oda költözött ahol van.
2016. ápr. 5. 20:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Az illető keresztneve magyar.. ám németben is használt név, de ez a magyar tudással megmagyarázná a kilétet, hogy magyar zsidóként menekült német névvel el.. :/
2016. ápr. 5. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem összeragadt néhány lap nálad a történelemben.

A múlt században a magyar zsidók sokasága németről magyarosított, illetve kikeresztelkedett.

Régen nem léteztek családnevek. A fent említett uralkodó bácsi kötelezte őket németes nevek felvételére.

2016. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Ám fordítva igen. Rosentalból lett Rózsavölgyi, Khonból Kovács stb. Persze nem törvényszerűen ezek. Asztalosból nemigen lett Schreiner.


Más országokban mi volt régen, nem tudom. De ott sem németesítettek a múlt század közepén.

2016. ápr. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szoval a második az stimmel, csak nem vh, hanem József :D
2016. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!