Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Merjek e Londoban dolgozni?

Stev3n kérdése:

Merjek e Londoban dolgozni?

Figyelt kérdés

Üdv.


Adott egy lehetőség, hogy Londoba menjek. Barátom már 5 éve kint van, lenne hova menni, segítene ott mindent elintézni (Bankkártya, Tb, stb.)Lakás is van, és renelkezek kellő anyagi tőkével is.

Háttér adott, ahhoz hogy belevágjak.

Ami nincs, biztos munka, kellő angol, (teljesen alap) és bátorság.

Így bele merjek e vágni? Nem csak pofára esés lesz vajon a vége?

Idehaza semmi se tart, munkában előrelépési lehetőség nincs, jobbat találni, protekció nélkül szintén nincs.

Ha bele is vágnék, mennyire lehet éppesztű terv, az hogy kimennék fél évre (opcionálisan, persze csak ha lesz munka) azért hogy utána egy "jó" angollal találjak idehaza valami irodai munkát?

Ha nem jön össze rengeteg pénzbe fog fájni, és ha haza is jövök, nem vár munka.


2016. ápr. 11. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Megfelelő nyelvtudás nélkül SOHA ne menj ki egy adott országba dolgozni. Ha nincs biztos munkaajánlatod, akkor pláne.

A jó angollal meg semmire nem fogsz menni itthon; az már minden rendes munkánál elvárás, nem plusz.

2016. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kései Sirató ***** válasza:
Én a helyedben 1-2 hónapig járnék angol tanárhoz, aztán mennék. Egyedülálló vagy? Mert ha igen, csak akkor ez a válaszom. Családdal nehezebb, ezért is menj most, míg könnyebb. Ha nem lesz jó, hazajössz.
2016. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy hónap múlva kellene kimennem, hogy odatudjak menni ahova (barát) később nem biztos hogy lenne rá lehetőség.

Semmi nem köt ide, se rendes munka, se család, se gyerek.

Az angol tudás (hiánya) bátorság, csak az ami itt tart. Semmilyen más szál nem fűz ide. Sajnos idehaza, nem látok sok reményt. Hiába van 2 szakmám, sose tudtam abban elhelyezkedni, egy jó ideje küldözgetem az önéletrajzom irodai állásokra (jelenleg is irodai munkát végzek)

2016. ápr. 11. 13:20
 4/9 szántóvető ***** válasza:
az angolt miért nem tanultad?ha jól értem ez a lehetőség később is elérhető lesz,tehát ess neki a nyelvnek.de mindenekelőtt el kéne döntened hogy hol képzeled el az életedet,itthon vagy angliában.
2016. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szánom, bánom. Lusta voltam angolt tanulni rendesen, illetve nagyon reméltem hogy a szakmámban találok munkát, ahhoz meg csak számítógépes programok miatt kellett egy kis szakmai angol. Az meg volt.


Sajnos nem biztos hogy később is lesz lehetőségem oda menni ahova most, tehát ismerőshöz, baráthoz.

Egyébként nem vágyom külföldre, csak a kényszer, a kevés hazai lehetőség miatt. pár év alatt összejönne annyi pénz (kint) hogy idehaza vehessek magamnak egy kis lakást. De idehaza nem látok erre esélyt.

2016. ápr. 11. 14:00
 6/9 Kései Sirató ***** válasza:
Menj ki most, rád ragad kint annyi nyelvtudás, hogy elkezdj melózni. Addigis állandóan hallgass nyelvleckéket!
2016. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gondolom hogy rám ragadna, de kérdés kapok egyáltalán esélyt munkára? Felvesznek e bárhova, gyenge angol tudással? Ez a nem mindegy. Ha mindenhonnan elutasítanak hogy sajnáljuk, nem elég az angolod. Akkor meg vagyok lőve, és kaphatok akármilyen segítséget támogatást (nem anyagi) anyagilag nem fogom bírni fizetni a lakbért, kaját.
2016. ápr. 11. 15:01
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, Magyarosrszágot nem szabad összehasonlítani semmivel, de itt, ha van munkatapasztalat, szakma, de még így lehetetlen szinte (ismerettség nélkül) olyan munkát találni amit érdemes is csinálni, vagy előrébb vinne. Akkor egy idegen országban idegennyelv tudás nélkül? (legalábbis minimális) mit várhatok?
2016. ápr. 11. 15:03
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
Konkrétan van olyan ismerősöm, aki nyelvtudás nélkül ment ki, haverok segítették, gyárban szalag mellett dolgozik, és 3x annyit keres, mint itthon egy autószerelő (mert itthon az volt).
2016. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!