Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ÁSOTT KÚT évtizedek óta nem...

ÁSOTT KÚT évtizedek óta nem használták de le volt fedve. kb 180 méter magas hegyen van,16 méter mély. Beletekintve látszik benne víz. MILYEN SZIVATTYÚVAL lehet, kell kiszívni belőle a vizet?

Figyelt kérdés
Az esetleges benne levő szmötyik, szennyeződések miatt, hogy ne tegyek tönkre rögtön egy új gépet.

2016. ápr. 12. 19:47
 1/4 A kérdező kommentje:
(betongyűrűk, tégla falazattal , jó állapotban )
2016. ápr. 12. 19:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Búvár szivattyú?
2016. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez az a szovjet (most már ukrán) búvárszivattyú, ami az elmúlt fél évszázadban kb. minden magyar kútban szolgált, és minden további nélkül ma is szolgál. Mennyisége miatt gyakorlatilag ingyen hozzá lehet jutni akármelyik bolhapiacon / lomtalanításon / adok-veszek oldalon / vagy elkérni a tartalékot valamelyik szomszédtól.


[link]


Ez elég gyengécske, de vannak neki nagytestvérei, ami nem 432 hanem 700+ liter/óra, meg különféle felturbózott változatai, olyasfélét kéne inkább keresni, de most itt neten meg nem találom, mert nem tudom hogy kéne keresni. Azok már olyanok, hogy némi küzdelem után kinyomják a félméteres homokcsíkokat(!) is a slagon keresztül, szóval totál nem érdekli őket mennyire zagy a víz: És 20-30 év után semmi bajuk. De ha vki anno leégette a szivattyúját, újratekercselték neki az elektromos részt, azt lehetett folytatni...


Szerintem nézz szét, kitől tudnál ilyet vagy hasonlót kérni/venni/szerezni. Ha nem válik be, vagy tönkremegy, legalább nem fizettél érte egy vagyont, max egy-két ezrest.

2016. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem! /irtam elöbb bövebben is szépeket de megszakadt a kontakt, elveszett, nem irom ujra mert az már nem lenne az igazi :)/
2016. ápr. 13. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!