Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki nem ír helyesen, akkor rögtön jön a leoltás, hogy tanulj meg előbb írni stb?

Figyelt kérdés

engem eddig nem szóltak le a helyesírásom miatt,de nem tudom miért ilyenek az emberek.:S ha valakinek van valami problémája nyilván nem arra fog figyelni, hogy hogyan ír. és amúgy se. én például msnen is hibásan írok,de az nem azt jelenti, hogy nem tudok írni, hanem ilyenkor az a lényeg, hogy mások megértsék. attól még lehet jó nyelvtanból.

(tudom,hogy kisbetűvel és de-vel nem kezdünk mondatot..-.-)


2010. ápr. 6. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mert sok bunkó ember jár az oldalra.
2010. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
engem csak a nák-ozás idegesít irtóra. amúgy őket is biztos idegesíti, hogyha ők megtanulták és pazarolják az időt a helyesírásra akkor neked is kéne...
2010. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha beszélgetek valakivel msn-en akkor nem feltétlenül arra figyelek hogy helyesen ir e, de ha nem csak nekem ir hanem ugy, hogy mindenki lássa akkor persze szólok hogy javitsa ki de csak neki akarok jót. Különben vannak rosszindulatú emberek akik erre játszanak.. :S
2010. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Talán azért, mert felhívják a figyelmet arra, hogy jobb helyesen írni és normálisan megfogalmazni a kérdést, hogy érthető legyen. Sokan még fogalmazni sem tudnak és ha segítséget várnak nem igazán lehet adni, hiszen értelmetlen a szöveg. Engem is leszóltak érte és soha nem sértődtem meg. Inkább megköszöntem, hogy felhívta a figyelmem rá. 29/N.
2010. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
mer másba nemtudnak belekötni, de vmibe muszáj az itt válaszolók 90%-ának
2010. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerűen csak szúrja a szemem.
2010. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Én még ha sietek sem tudom felcserélni a j-t ly-re vagy valami hasonló,bár lehet hogy egyedül vagyok ezzel,nem tudom.Szerintem alapvetőnek kéne lennie,hogy mindenki tudjon legalább annyira helyesen írni,hogy meg lehessen érteni mit akar.Ez a sok -nák,-nék,-suk,-sük meg csak azt példázza,hogy mennyi sok paraszt jár ide.
2010. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Ahogy írod: az a lényeg, hogy mások megértsék. Az összevissza firkálást meg nehezebb megérteni. Ha valaki azt várja, hogy segítsek neki, rászánjam az időmet, akkor vegye a fáradságot, és ő is szánja rá az idejét, hogy megnyomja azokat a gombokat rendesen, ne csak úgy odahányjon nekem valami írásra emlékeztető dolgot. Ez tiszteletlenség. Én is többször javítottam most ezt a beírásomat, mert nem jó a billentyűzet, és kimaradnak szóközök, de kijavítottam mindet. A helytelen írás igénytelenséget, a másikkal szembeni tiszteletlenséget mutat.
2010. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja és igazán kevesen vannak azok akit tökéletesen tudnak helyesen írni. Mindenkinek megvan a maga helyesírási hibája. Az aki normális stílusban szól a hiba miatt az csak jót akar. Olvass el néhány kérdést és meglátod a fogalmazással sokszor nagyobb gond van, mint a helyesírással. Meg jó lenne ha az ékezetes betűket is használnák sokan ha már magyarok vagyunk és írunk. 29/N.
2010. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

igen a normális stílusban való szólás az tényleg csak a javára válhat és az tényleg pozitív...de aki csak azért kattint rá egy kérdésre h bunkó stílusban ezt megemlítse az még nagyobb paraszt mint az a kérdező aki -nék rag helyett -nák ragot használt.


még egy dolog, h sok helyen vidéken vannak más szójárások, amik ott elfogadottak, de pesten meg csak szemberöhögik ezért az embert. na ezis szintén mégnagyobb parasztságra vall.


és ittvagyok én, aki tudatosan ír egybe néha szavakat, és tudatosan ír kisbetűvel mindent....aki ezt tiszteletlenségnek tartja, attól elnézést kérek.

2010. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!