Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki aki ecstasy függő...

Valaki aki ecstasy függő (vagy volt) mesélne róla? Pl milyen formába fogyasztotta? Mennyit? A lejövője? Esetleg alkohollal?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 15. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Ecstasyra nem tudsz ráfüggni.
2016. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A függőség erősen túl van magyarázva, hogy ezzel is inkább távol tartsák a drogoktól és egyből szidják azt aki legalizálna bármit is. Létezik valódi testi függőség, de az inkább a nagyon erős szereknél okoz komolyabb gondot (heroin, kokain) és/vagy hosszabb használat kell. Az esetek nagyrészében lelki(pszichés) függőségről beszélhetünk: az emberünket mondjuk kirúgják a munkahelyéről és kidobja az asszony is, szóval maga alatt van. Drága barátok mindig segítenek és elmennek inni mondjuk (vagy valamilyen buliba és akkor ugyan ez lehet csak kábítószerrel). Ahogy egyre többet iszik, minden probléma mellékesnek tűnik, az élet egyszerűbb és jó kedve van. Azrán másnap rosszul van: másnapos is meg ott vannak a problémák. És akkor eszébe jut, hogy hát az előző esti piálásnál mennyivel jobb volt, szóval újra és újra be fog rúgni és egy idő után ez lesz az egyetlen módja a probléma megoldásnak. Ekkor lesz alkoholista az illető.


Másrészt bizonyos anyagok toleranciát alakítanak ki, szóval amíg nem ürül ki, addig nagyobb mennyiséggel lehet bármilyen hatást elérni (nem tudsz újra olyan tudatállapotba kerülni amíg ki nem fogy tehát nem is nagyon fogsz függő lenni) ilyen pl: LSD és az MDMA (eredetileg ez az extasy). De mivel ma már nem megérős tiszta szereket árulni, mert ha felütik valamivel olcsóbb is meg esetleg erősebb lesz a hatás, ezért amit ekiként veszel OKOZHAT függőséget, mert lehet benne olyan méreg!

2016. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tènyleg lelki függösègröl van szó ennèl a szernèl,rendszeresen fogyasztottam napi több alkalommal ès a kihagyàsokat a szürke,àllókèp szerü vilàgnèzet töltötte ki.Fizikai tùneteket nem tapasztaltam.
2016. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
74%

Teso en most is be vagyok ekizve es soha eletemben nem voltam meg ilyen boldog es baratsagos.

:))

2018. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rá lehet szokni.Fizikai függőséget nem csinál,viszont a lelki fuggoseg az brutal.

Nálam ebben nyilvánul meg:

A régi barátok,akik nem nagy piások/drogosok,party arcok,elkezdtek unalmasak lenni,kijöttem abbol a tarsasagbol.

Azok a hétköznapi dolgok amik eddig unalom űzők voltak,pl film nézés,gamerkedés stb unalmasok lettek.

Reggel az első gondolatom,hogy mit igyak vagy ,kitől szerezzek anyagot.


Az a baj az ekivel,brutalis boldogsag hormonokat termel mikor bevagy állva,es azok ujra termelodese sok idő,nem 1-2nap,akár hetek/hónapok.


Én mindig keverem.Főleg alkohollal,de volt hogy több fajta bogyot negyedeltem egy este alatt,speeddel is toltam már.

Alkohollal,főleg sörrel,szensavas cuccokkal hamarabb beüt.Szívni meg sztem nem erdemes,mast ad be es hamar jozanodsz.Allitolag egy jo cigivel is jobb lesz a hatasa,arrol nem tudok mesélni.


Sose nyulj hozzá

2023. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja es en negyedelni kell,mert nem tudhatod mi van benne,arra ismet negyedelni,ovatosan kell csinalni
2023. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!