Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtam egy kis faházat....

Találtam egy kis faházat. Valahogy meg akarom szerezni. Már 2 éve nem járt ott senki. Hogyan tudom megszerezni?

Figyelt kérdés
Faluban lakok. Mellettünk lévő erdőben van.
2016. ápr. 16. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Megvásárolod a tulajdonostól. ( Érdeklődj, hogy kié lehet, aztán ha ő eladja, akkor a Tiéd lehet.) Ez a hivatalos módja.
2016. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lopd el úgy ahogy van.
2016. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elbirtoklás létezik, de ha jól tudom, épületre nem, s jó hosszú idő kell hozzá.


Jelenlegi szabályzást nem ismerem. A mellettünk lévő telket gondozta egy szomszédunk. A tulajdonos egyáltalán nem foglalkozott vele. Talán egy hét hiányzott a tízből, s ha az letelik, akkor beadványban kérhette volna a tulajdonjog elbirtoklását.

S ekkor csoda történt. Két tanúval megjelent a telek tulajdonosa. A két tanú aláírásával igazolta, hogy ő biza ott van. Negyed óra múlva el is mentek, de lőttek a szomszéd vágyának.


Szóval az, hogy te két éve észrevettél egy magányos házat, az jogi szempontból semmi.

2016. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, csak hátul be lehetett menni a házba(mert olyan korhadt volt a fa) és pókháló mindenhol... még a kilincs is. De akkor 10 év után kérvényt lehet nyújtani a hivatalba?
2016. ápr. 17. 09:03
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja meg a masik az, hogy ezen a "telken" (az egész telek max. 50m2)

Egy kis "faház" van ami max. 6m2. Tehát nem tudom hogy mennyire számit háznak.

2016. ápr. 17. 09:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Az semmiképpen nem ház. Jogilag talán ilyen nincs is, de civil szóhasználatban sem szokás nagyon háznak hívni egy 12 négyzetméteres lyukat.

Szerszámtároló pl. lehet.

Törvényesen csak megvenni tudod, ha ismert a tulajdonosa, s hajlik is rá.

2016. ápr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De pont ezaz, hogy nem ismerem a tulajt. :/
2016. ápr. 19. 06:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Még meddig tipródsz ezen? A választ megkaptad többször is.
2016. ápr. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!