Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2018 végéig megígérték hogy...

2018 végéig megígérték hogy minden háztartásba elérhető lesz minimálisan 30/10 Mbit/s! Optikai körzethálózati fejlesztése befejezőtek erre felé tavaly! Lefedő hálózat kiépítésé mikorra várható szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék még 2 évet várni jó lenne ha még ebben az évben lenne meg ! Esetleg valahol már elkezdték kiépíteni a lefedő hálózatokat ?

2016. ápr. 17. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:

KI ígérte meg és mikor?


Figyelj arra is, hogy a 30/10 az az össz sebesség.

Ez azt jelenti, hogy pl egy háztömb kap ennyit.


Nálunk a digi '1000megabites' internete van bekötve és van előfizetve, ennek ellenére a sebesség közel sincs ennyi. Ez azért van, mert az 1000 mega az a házra vonatkozik, ami azt jelenti ,hogy ha a 10 emeleten senki sem használja a z internetet, akkor lenne ennyi, de egyébként szét van szépen osztva lakásonként, így jelentősen csökkentve a sávszélességet.

2016. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdező még hisz a mesékben
2016. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
54%

#1 Mi van? Ez komoly?

Ha igen akkor elmehetnek a jó ***** *******. Dehogy már azért ne tudjak streamelni vagy dobáljon le egy játék szervere mert a szomszéd dDost-t kap vagy mert torrentezik. Szerintem mindenkinek külön cucca van mert ez így nagyon gáz.

2016. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az úgy elég gáz ha egy egész panelre van 1000mbps és X Jakab mondjuk 120mbps-t rendelt Y Linda meg 1000mbps-t de Lindának csak akkor van 1000mbps ha Jabak nincs otthon mert ha ő is netezik Lindának csak 880mbps jut. Ha meg X Zsoltnak van 240mbps akkor Linda már csak kb. 600-700mbps van. Szerintem a digi akár tudna 20000mbps-Ot is nyújtani de azért korlátozzák le 1000mbps-re hogy ha panelban 5 ember rendel 1000mbps-t akkor az azért ne osztódjon már szét hisz az a valaki nem véletlen rendelt Ennyi netet hanem azért mert szüksége van rá. De ettől még lehet igazad.
2016. ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A házakban van egy központi elosztó, az osztja el lakásonként.

Ha valaki ezret rendel, nem kap ezret, viszont ez nem azt jelenti, hogy aki csak 120-at rendel az megkapja a 120-at.


Természetesen a szolgáltatók ezernyi dolgot és kifogást kitaláltak, keresik a kiskapukat, hogy miért mi mennyi.


Természetesen egy házon belül is lehet több szolgáltató, és ha elég nagy a kereslet EGY szolgáltatóhoz, akkor ott azért megpróbálnak valamivel többet küldeni, mint a minimális.


De pl jól demonstrálja ezt a gondot az, ha valaki folyamatosan monitorozza a sebességet.


Hétvégén többen vannak otthon, akkor BIZTOS, hogy lassabb lesz az internet, mert akkor mindenkinek van ideje netezgetni.Ha valaki mondjuk otthon marad hétköznap, az észreveheti, hogy akkor valamivel gyorsabban tölt be minden.


Ünnepek alatt, szilveszterkor, stb, amikor mindenki e-mailezik, chatel a családdal (már aki ilyenkor otthon van) biztos észre vette, hogy mennyire akadozik még a google is.


A telefonszolgáltatáshoz HASONLÓ (csak hasonló).

Szilveszterkor pl hányan tudtok telefonálni a rokonoknak, hogy buékot kívánjatok? 'sajnáljuk, de a hálózat nem elérhető, kérjük próbálja újra'.

Ugyan így a házi internetet is túl lehet terhelni.


DE: és ez egy nagy DE. Nem kell rögtön arra asszociálni, hogy ezek szerint, amikor Marikanéni a szomszédban netezik, akkor nekem fagyni fog a cs.

2016. ápr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Európa uniós támogatásokból van és még lesz is megvalósítva ez a folyamat ! 2018 végéig állítólag már szeretnék ha megvalósulna a pályázat ! Nem valósítsák meg addigra akkor megbünteti őket az unió !

Elérhető lesz minden háztartás számára a minimálisan az az minden egyes házhoz 30/10 Mbit/s sávszélességet biztosítonak majd !

2016. ápr. 17. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt csak az Orbán ígérte meg, az unionak tökéletesen megfelel a mobilnet is. Kérdező: tudod mi lesz még 2018-ban?
2016. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első írt egy baromságot erre mindenki pánikol hogy mi ez mán hát így meg úgy. Ilyen nincs hogy egy háztömbre adják ki a sávszélességet. Pláne mekkora marhaságot írt az első, hogy 30/10. Még ha 10 ember is lakna ott akkor is 3mbit/fő. Ennyit burgonyafalván is kapni még viccnek is nagy hülyeség.


Az ilyen nagyobb háztömbökben van egy központi elosztó, de az csak eloszt, a sebességet a szolgáltató oldalán van beállítva mindenkinek annyi amennyire előfizetett és ő akkorát is kap.


Egyébként egyáltalán nem lehetetlen ez a 2018 as projekt. Most ne nézzük a megyeszékhelyeket ahol ugye fillérekért százmegabitek repülnek.


Én egy kisvárosban lakok, kb az egész város le van fedve 25/5mbit nettel havi 5000ft ért. 15 000 ember lakik itt. Szerintem ez már nincs messze attól amit a kérdező írt. Esetleg a kis falukkal lesz gond. A szomszédos faluba ahol kb 1000 ember lakik Wifis internet van 5mbit el, 4000ft ért. Na ilyen helyre szerintem még jóval tovább nem fog menni nagyobb sávszél.

2016. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8, látszik, hogy nem olvastad el elég alaposan azt, amit írtam, illetve valószínűleg végig sem olvastad a szövegeket, ez a te problémád.
2016. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismét elolvastam még mindig hülyeség.



"""Figyelj arra is, hogy a 30/10 az az össz sebesség.

Ez azt jelenti, hogy pl egy háztömb kap ennyit. """


Ja egy háztömb kap ennyit, egy háztömbben mint írtam legalább azért 10 lakás van de inkább jóval több hacsak nem valami kicsi, az 3/1mbit lenne. Az utolsó falucskában egy lakásban elérhető már ennél jobb internet. Ennél fogva ez baromság, ahol háztömb van az nem falu ott valószínű lakásonként elérhető minimum 10mbit.



"""""Nálunk a digi '1000megabites' internete van bekötve és van előfizetve, ennek ellenére a sebesség közel sincs ennyi. Ez azért van, mert az 1000 mega az a házra vonatkozik, ami azt jelenti ,hogy ha a 10 emeleten senki sem használja a z internetet, akkor lenne ennyi, de egyébként szét van szépen osztva lakásonként, így jelentősen csökkentve a sávszélességet.""""""



Ez megint baromság. Igen itt az 1Gbit simán kielégít egy nagyobb háztömböt is, de nincs olyan hogy a lakótömbbe bekötnek X gbit et. Lehet azon a vonalon akár 100Gbit is elérhető. A sebesség annyi amennyit te előfizetsz nem annyi amekkora a háztömbben van. Ha neked nincs 1Gbit akkor vagy routert használsz ami olcsó gyenge és nem bírja ezt a sebességet, vagy a gép nem bírja, vagy a szolgáltatót kell felhívni, hogy hahó nincs meg a kifizetett sávszélesség.


Ha egy háztömbben ahol van 10 lakás és még marikanéni is 1Gbit es vonalra fizet elő és egyszerre mindenki tölt mint az állat 1Gbit el akkor ott bizony mindenkinek meg kell ennek a sebességnek lenni. Persze ezért van a szolgáltató szerződésében egy minimum garantált sávszélesség ilyesmi esetekre, de attól még az előfizetőnként jár az a sávszélesség.


Szóval elolvastam, csak te nem tudsz sokat a hálózatokról. Ahol te laksz oda egy mocskos nagy sávszélességű optikai szál van bekötve ami bőven 1Gbit fölött tud, a sebességet az fogja befolyásolni, hogy te melyik csomagot fizetted elő, és a szolgáltató neked azt biztosítani fogja.

2016. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!