Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha vagyonőrként dolgozol, s...

Ha vagyonőrként dolgozol, s az alacsony bérezés miatt sztrájkolni szeretnétek, akkor szabályos-e, hogy a szerződés szerinti két fő helyett, csak egy lép szolgálatba?

Figyelt kérdés
Illetve szolgálati/üzleti titkot sértesz-e azzal, ha a megbízónak jelzed, hogy hány év óta nem volt fizetésemelés? A hétvégi műszakpótlék adható lett, s nem adják. A délutános pótlékot módosítás miatt nem 18 órától, hanem csak 22 órától számolják. Így ahelyett, hogy legalább stagnálna a fizetés, egyre kevesebb lett.

#vagyonvédelem #sztrájkjog #Sztrájktörvény
2016. ápr. 25. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha igazán sztrájkolni akartok , akkor mindenkinek meg kell állni. Ha csak fele meg ki tudja hány százaléka nem megy be, azzal nem értek el semmit. Csak meg magyarázzák hogy miért , hogy és észre se veszitek , csak röhögnek rajtatok. Ezt a röhögést úgy értem hogy kaptok minden féle magyarázatot , és minden marad a régiben. Persze össze kell fogni, az a legjobb módszer.
2016. ápr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amig van, aki ennyiert is elmegy vagyonornek, semmi nem fog valtozni. Amig a megrendelo is szemet huny afelett, hogy osszegszeruen nem johet ki az or bere abbol a dijbol, amit o fizet a vagyonor-cegnek, addig sem fog semmi valtozni. Amig a NAV szemet huny afelett, hogy nagyjabol mindegyik vagyonor ceg adocsalasra es penzmosasra van alapitva, addig sem fog semmi valtozni.


Hozonghetsz, sztrajkolhatsz, de ha egyedul teszed es van aki felveszi a munkat, egy dolgot fogsz vele elerni: masnap mar nem kell egyaltalan szolgalatba menned.

2016. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Csupán annyiban különleges a helyzet, hogy diplomáciai területekről van szó. A migránsválság és az Európát ért támadások miatt még több lett a munka, megterhelőbb az állóképesség. Többen a pálya elhagyását tervezik. Új angolos őrt munkábaállítani pedig az átvilágítások miatt, kb. 3-4 hét. Azt is tudjuk, hogy akinek nem tetszik, elmehet. Lehet ez lesz....
2016. ápr. 26. 12:41
 4/4 anonim ***** válasza:

# 3

Én négy évig csináltam de elegem lett siránkozás helyett (ezt most ne vedd magadra) váltottam!

2016. máj. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!