Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire jók a pontok itt a...

Mire jók a pontok itt a gyakorikérdések oldalon?

Figyelt kérdés
Láttam kiírva, hogy a kérdésért és hasznos válaszért is lehet pontot kapni, de azt nem, hogy mihez kezdjek velük. Gyakrabban kérdezhetek, vagy kiemelik a kérdéseimet? Nem látok erről sehol leírást.

2016. ápr. 27. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Egy választ lehet fel és lepontozni.


Ha valami hasznos, azt felpontozod, ha valami haszontalan, azt lepontozod.


Ez segít kiszűrni a szemetet.

Ha pl egy kérdésre csak káromkodás, szitok és egyéb érkezik, azt mások lepontozzák és jelentik.

Ha mások meglátják a kérdést és a válaszokat, tudni fogják, hogy az a válasz haszontalan volt.

Ha valaki rossz választ ad, mert csak okoskodik, lepontozzák, a többiek meg tudni fogják, hogy hibás a válasz.


Ilyen egyszerű.

Ez nem nyereményjáték, nem verseny, nem rangsorba való besorolás, csupán azért van, hogy indikálni lehessen vele a hasznos és haszontalan válaszokat.


Ennek egy hátránya viszont van: ha valakinek nem tetszik a válasz, mert mondjuk véleményt kérdeztek, vagy egy sportcsapatról, vagy politikáról van szó, akkor azokat is lepontozzák, akiknek eltér a véleményük. Ez sajnos velejárója annak, hogy bárki szabadon pontozhat bárkit.

2016. máj. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.


Szerintem ennél azért ezt jobban is meg lehetne oldani ezen az oldalon. Ez csak egy javaslat.


Megmondom miért. Ha mondjuk valakinek a válaszaira gyakran nyomják meg a "szerintem ez a válasz hasznos" gombot és ez által magasabb minősítést kap, akkor kaphatna jutalmat. Akár úgy, hogy az ő kérdései előbbre kerülnek például, vagy kuponokat, hogy azokkal emelhesse ki kérdéseit, vagy több kérdést írhasson ki. (nem fél óránként egyet, hanem akár percenként egyet)

Nem nyerni akarok vagy versenyezni, hanem ezáltal sokkal inkább motiváltak lennének a válaszolók, hogy ne unalomból válaszoljanak keresztrejtvényfejtés helyett olyan dolgokra, amikről fogalmuk sincs, hanem csak akkor ha valóban értenek a témához és úgy érzik, hogy hiteles, hasznos választ tudnak adni.


Tehát ha lenne tétje a válasz hasznosságának, szerintem sokkal több lenne a valóban hasznos válasz és azok, akik nem biztosak benne, hogy egyáltalán kéne-e válaszolniuk, mert nem értenek az adott témához, azok inkább visszafognák magukat. Ezáltal letisztultabb lenne az oldal és áttekinthetőbb, használhatóbb.


Minek 10 felesleges választ végignézni, ha csak 1 hasznos van közte?


Minek 10 választ végigolvasni, ha abból 8 pontosan ugyanazt válaszolja?


Én tehát szankcionálnám a haszontalan/lepontozott válaszokat és jutalmaznám a hasznosakat. Teljesen mindegy, hogy mivel. Beváltható kiemelési lehetőséggel akár, vagy gyakoribb kérdés kiírási lehetőséggel. Vagy akinek nagyon sok lenne a lepontozása azt egy idő után kitiltaná a rendszer.

Mindegy melyik, de a lényeg, hogy így kevesebb lenne az ismétlődő felesleges válasz és több a rövid, összeszedett használható válasz.


Szerintem.

2016. máj. 2. 07:18
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Ez mind szép és jó, de sajnálatos módon, ha ebből versenyt csinálnának, megjelennének az emberek hamis accountokkal, hogy a saját válaszaikat pontozzák fel.


Ha a dolog már nem arról szól, hogy BÁRKI BÁRMIT kérdezhet, akkor nincs is értelme a dolognak.


Ha valaki a saját kérdéseit többször kiemelheti, a többiek mit csináljanak? Őket érné a veszteség, csak azért, mert valaki zöld gombot kapott.

2016. máj. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!