Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Animét keresek, ami nagyon...

Animét keresek, ami nagyon elgondolkoztató és lélektani, ha lehet sulis legyen, köszi (OreGairu már láttam! ) segítenének?

Figyelt kérdés

2016. máj. 2. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Angel Beats!
2016. máj. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Code Geass - az első évadban többet vannak az iskolában, a második évadban azonban már nem, illetve mecha is.

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu - a főszereplő iskolába jár, de nincs nagy szerepe az iskolának

Ef - A Tale of Memories, Ef - A Tale of Melodies - vannak benne iskolai részek

Mahou Shoujo Madoka Magica - vannak benne iskolai részek

Monogatari Series

Gakkou Gurashi! - ez annyira nem elgondolkodtató, de lélektani

2016. máj. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Another - iskolai, lélektani, horror, de nem annyira félelmetes

Ghost Hunt - iskolás, misztikus, lélektani

Ghost Hound -iskolás, lélektani, misztikus, horror, nem annyira kiemelkedő darab, de én szeretem


Nem iskolás, de ha érdekel a téma mindenképp ajánlom:

Juuni Kokuki

Death Parade

Umineko no Naku Koro ni

Mushishi

Psycho-Pass

Haibane Renmei

2016. máj. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A sulis környezet, már alapból kizárja, hogy egy anime elgondolkodtató vagy lélektani legyen. Az egyetlen kivétel ami eszembe jut az a Neon Genesis Evangelion, de az sem teljes egészében iskolában játszódik.
2016. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Durarara!!
2016. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 takimann válasza:

"A sulis környezet, már alapból kizárja,..."

A hozzászóló nem látta, vagy nem értette az Angel Beats sorozatot.

Éppen a 13. rész fordításánál tartok. Nagy kedvencen lett,

de csak gagyi feliratot találtam hozzá.

2016. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már láttam, és minden volt csak nem lélektani és elgondolkodtató. Az utolsó pár részig csak egy átlagos sulis rom-com szerűség volt egy-két érdekesebb elemmel, amiket a Haiben Renmeiből emeltek át. A sok random hangulatváltástól pedig még a komolyabbnak ígérkező finálé sem tudott meghatni. De most őszintén, nehéz komolyan venni, ha az egyik percben még poénkodnak, aztán egy jelentre rá pedig már beüt a tragédia. Ha pedig tényleg elhiszed, hogy ebben az animében akad bármi is amit ne lehetne elsőre megérteni, akkor ajánlom figyelmedbe a Haibane Renmei-t, ami ugyanezeket a témákat dolgozta fel, csak egy sokkal komplexebb és felnőttebb módon, nem mellesleg nélkülözve a középsulis környezetet és a rom-com elemeket.
2016. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 takimann válasza:

Neon Genesis Evangelion-t 8 éves korig ajánlom, leszámítva az erőltetett technikai halandzsát, amit senkinek.

A Haibane Renmei-vel az a bajom, hogy mindig úgy éreztem, nagyon nem odaillően keverték bele a keresztény hitvilágot, környezetet. Mintha Antonioni a Budhista hitvilágból építkezett volna.

2016. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazad van! Tényleg hiba keresztény hitvallási elemeket építeni egy olyan animébe, ami a purgatóriumban játszódik. Végül is a purgatórium koncepciója még véletlenül sem a keresztény hitvilágból származik. Sőt! Az Evangelionnal is egyetértek! Techno-halandzsa egy sci-fi animében? Szőrnyű! Milyen ostoba rendező csinál ilyet? Csak dobjunk oda egy rakat futurisztikus ketyerét, meg óriásrobot a nézőnek és majd ő kitalálja mi-mit csinál. Ezek után persze örömmel megkérdezném, hogy láttad-e egyáltalán a fentebb említett címeket, de én is tudom, hogy a válasz: nem.


Ui: Attól, hogy ismersz egy olasz filmrendezőt még nem leszel okosabb. Ha pedig szeretnél valamit lehúzni, akkor vedd rá az idődet, mert az a fejenként 1-1 mondat amit 2 animére kihánytál csakis téged minősít.

2016. máj. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsurtorta999 válasza:

Death Parade

(nem sulis)

2016. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!