Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha fényképet nyomtatok, az...

Ha fényképet nyomtatok, az jogsértő?

Figyelt kérdés
Olvastam az interneten, hogy nagyon szigorúan veszik a képre vonatkozó szerzői jogot. Tudom, az internet használók 99,9%-a az internetről használja a képeket, köztük én is. Utána olvastam, és csak arról írtak, hogy internetre nem lehet vissza tölteni, Facebook, terjeszteni, pénzt keresni vele... De arról semmit sem, hogy ha én kiakarom nyomtatni, és bekereteztetni, akkor mi van... Valaki esetleg? Tudom, kinyomtathatnám, de ezt csak kíváncsiságból kérdezem.

2016. máj. 3. 17:14
 1/4 Alain Delon ***** válasza:
Ha otthon a lakásban van kitéve, rajtad és a szűk körödön kívül senki nem fogja tudni. Senkit nem érdekel. De ha kiállítod, mint a te fotód, és az igazi szerző megtudja, perelhet.
2016. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alain Delon ***** válasza:
+ Ha sajátodként árulod, akkor is.
2016. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg a sokszorosításhoz, reprodukáláshoz (nyomtatás) is a szerző engedélye kell.


Pár vonatkozó részlet a vonatkozó 1999. évi LXXVI. törvényből:


16. § (1)16 A szerzői jogi védelem alapján a szerzőnek kizárólagos joga van a mű egészének vagy valamely azonosítható részének anyagi formában és nem anyagi formában történő bármilyen felhasználására és minden egyes felhasználás engedélyezésére.


17. § A mű felhasználásának minősül különösen:

a) a többszörözés (18-19. §),


18. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét többszörözze,19 és hogy erre másnak engedélyt adjon. Többszörözés:

a) a mű anyagi hordozón való - közvetlen vagy közvetett - rögzítése, bármilyen módon, akár véglegesen, akár időlegesen, valamint

b) egy vagy több másolat készítése a rögzítésről.

(2) A mű többszörözésének minősül különösen a nyomtatással megvalósuló mechanikai, filmes vagy mágneses rögzítés és másolatkészítés, a hang- vagy képfelvétel előállítása, a sugárzás vagy a vezeték útján a nyilvánossághoz történő közvetítés céljára való rögzítés, a mű tárolása digitális formában elektronikus eszközön, valamint a számítógépes hálózaton átvitt művek anyagi formában való előállítása.

2016. máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt még ész nélkül lepontozásba kezdtek: tudom, hogy a kutya nem fog belekötni, ha kinyomtatja - akár üzletben is - akárkinek akármilyen képét, de a kérdés nem is erre vonatkozott, hanem hogy ütközik-e jogszabályba. Arra pedig a válasz egyértelmű igen.
2016. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!