Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyikkel jobb rezet olvasztan...

Melyikkel jobb rezet olvasztani? Olajjal vagy feketekőszénnel?

Figyelt kérdés

Van mindkettő dögivel van régi szinezett fűtőolajom kb vagy 100liter szénből meg egy zsákkal, de mindkettő könnyen beszerezhető helyben.

Melyiken olvadna meg előbb a sárgaréz?

(Gondoltam megkérdem még mielőtt kialakítom az olvasztós cucc égésterét)



2016. máj. 6. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
PB gázégővel szerintem.
2016. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Régebben próbáltuk zárt tűztérben megfelelő levegő ellátással az aluhoz volt benne elég nafta de a réz nem olvadt meg vele. nomeg szerintem elég veszélyes vagy legalábbis veszélyesebb mint az olaj vagy a szén.
2016. máj. 6. 23:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig megfelelő égőfejjel PBvel is el lehet érni az 1000 fok körüli hőmérsékletet. Ha PB+O2-vel nyomod akkor meg 2800 fokot.


https://www.youtube.com/watch?v=1scHISUf-Bw

2016. máj. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor ahhoz nagyon el kell találni az égőfejet vagy nagyon benne lenni a gázzal olvasztós témában. :D Mindenesetre én annyira nem rajongok az ötletért hogy egy 1000fok körüli olvasztott rézzel félig/tele lévő tégely környékén egy gázpalack legyen. Valahogy nekem sokkal veszélyesebbnek tűnik mintha csak egy tartály olaj vagy esetleg szén lenne a közelben :D


Ezenkívül nem is biztos hogy olcsóbb a gáz (merthát ez is szempont).

2016. máj. 7. 00:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Autogén hegesztésnél és lángvágásnál az acetilénes palack is ott van a 3000+ fokos lángtól egy-két méterre, meg lehet szokni.


A szén esetén szerintem szükséged lesz levegő befúvásra is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Az olaj az nem tudom mennyire jó ötlet, kormol is, oda is kellene levegő plusz a kemence alja azért zárjon rendesen..

2016. máj. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért a lánghegesztés szerintem kicsit más ott azért vasból/acélból van a tartály arra ha rácseppen valami olvadt fém nehezebben robban fel de pl na pb palack asszem 0,8-1mm falvastagságú alumínium lemez amire ha rácseppen az olvadt réz az simán átolvad és akkor van ám baj... (Bár lehet én vagyok túl óvatos az ilyesmivel)



A szénnel csak egy baj van azt pakolni kell ami 1000 foknál nembiztos hogy kellemes még hővédős kesztyűben sem. Az olaj az nem kormol ha jól elvan találva a levegő/olaj arány legalábbis szerintem kérdés az hogy vajon hány fokon éghet

2016. máj. 7. 00:55
 7/7 anonim ***** válasza:

A sima PB palack minimum 2,5mm vastag, a 23kilós PB palack meg minimum 4mm. Nem értem miért cseppenne a palackra bármi is? Akkora csövet húzol az égőfejig amekkorát akarsz.. :D


Ha ilyen kicsi olvasztókemencét csinálsz, oda tényleg szívás a szenet pakolni.

2016. máj. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!