Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha németországban (egy nagyobb...

Ha németországban (egy nagyobb városban) a párommal együtt 4200 €-t keresnénk akkor havi 2000-2500at félre tudnánk tenni normális életszínvonal mellett?

Figyelt kérdés

2016. máj. 8. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

NAgyon nem mindegy, melyik városról van szó, mert igen különbözöek az árak.


Bajorországban többszöröse egy azonos szintü lakás bérlete, mint a volt NKD területén.

2016. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én Münchenröl tudok írni, itt egy egyszobás lakás bérlete 450-500 Euro plusz rezsi, a havi kaja egy före (aránylag kevés hússal és sok zöldséggel) kb 250-300 Euro. Emellett van közlekedés, biztosítások, stb - szóval fejenként 1000 Euro kell mindenképpen.

Ha a 4200 nettó, akkor tudtok félretenni, ha bruttó, akkor nem biztos.

2016. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
69%
Én is csak Münchenről tudok beszámolni, a lakásárak brutálok és a közlekedés sem túl olcsó. Az élelmiszer kicsit olcsobb mint magyarországon, de a szolgáltatások nagyon drágák. Fodrász, kozmetikus, stb. főleg szalonokban nagyon drágák. De ha még van is pénzed kifizetni a lakást(ha szerencséd van, kapsz egy kétszobás lakást 800€-ért), sem biztos hogy kapsz. Mi három évig kerestünk egy nagyobb lakást. De ha minden megvan, ennyi pénzből szerintem lehet félrerenni. Persze az is kérdés, mi az átlagos életszínvonal. Szerintem ebbe beletartozik az, hogy egy szülinapon elmész egy étterembe vagy egy színházba. Ez nem olcsó. Étteremben nem kapsz 15€ alatt főételt és egy színházjegy alsóhangon 50-70€. Vannak ismerőseink akik vidéken laknak, ott teljesen más a helyzet,de erről sajnos nem tudok túl sokat mondani.
2016. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!