Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kidőlt fa okozta kárt ki fizeti?

Madnick kérdése:

Kidőlt fa okozta kárt ki fizeti?

Figyelt kérdés
Édesapám autójára rádőlt egy fa, ki fizeti meg a kárt? Parkolóban állt az autó, Pesten.

2016. máj. 9. 08:30
 1/2 klopusz ***** válasza:
100%

[link]


Remélem, segítettem.

2016. máj. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a biztosító fizette ki a káromat. Lehet az volt a mázlim hogy csak a csomagtartóm ajtaját meg az autó hátsó részét tette tönkre nekem egy kidőlt fa úgy hogy az autó használható volt gyakorlatilag. Az autót saját lábán vittem szervizbe ahol foglalkoznak baleseti kár helyre hozásával, előtte fotókat csináltam stb... Nálunk is még 2 éve volt egy nagy vihar, sajnos akkor muszáj voltam az utcán parkolni mert a garázsba másik autó volt szét szedve. Igen csak nagy fa dőlt ki a mögötte álló autó totál káros lett, a tulaj, szegény ott bőgött mert 1 hónapja vette az autót és rengeteg pénzt ölt egy kisebb felújításra. Neki macerásabb volt a dolog mert az autó kuka,de úgy tudom a biztosító a teljes kárt kifizette, amit számlán tudott igazolni hogy ennyit meg ennyit költött rá.


Nekem is fizette a biztosító a káromat, ott az volt a módi hogy vigyem el szervizbe ott felmérik, majd kimennek az általam készített fotók meg a szervizben felvett jegyzőkönyv alapján mondta a biztosító aki szerencsére szerződésben volt a műhellyel hogy nem adnak pénzt mert lehet több lesz, lehet kevesebb a vége így abban maradtunk hogy szerviz végén a számlát elküldik a cégnek és kifizetik egy bizonyos kereten belül. Persze féltem hogy rá kell fizessek, mert beszéltem az ott a szerelők főnökével hogy számolni kell ezzel, de ha nem tudom a különbözetet fizetni akkor a biztosítónál részletre ki lehet a különbözetet. Persze ő is intézett ott valamit mert amikor kész lett az autó akkor nekem nulla forintos számlát adtak, mert a biztosító állta az egészet, de a színre festést meg egyéb apróságokat nekem kellett már álljam, de azt mondták a szervizben még előtte hogy azt hagyjuk ki és majd egyszer adnak ajánaltot rá.

2016. máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!