Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ahhoz hogy valaki kiköltözzön...

Ahhoz hogy valaki kiköltözzön Kínába vagy Japánba ahhoz mennyi pénz szükséges? Illetve elég csak a pénz?

Figyelt kérdés
Kamionosként dolgoznék majd külföldön (Németország vagy Anglia) és arra gondoltam, hogy ha elég pénzt gyűjtök majd össze kimegyek.
2016. máj. 18. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezekbe az országokba nem elég a pénz. Kell munkavállalási, betelepedési engedély, és ha nem is lehetetlen de baromi nehéz odaköltözni.

Ha nagyon érdekel a téma, akkor tanácsolom, hogy nyisd meg a googlet, és olvass utána. Sok link van ahol leírják, hogy mi a menete, kik mehetnek, és évente mennyi bevándorlót engednek be.

Kínában voltam 2 évig. Nem hiszem, hogy oda bárki is örömmel menne..Gyönyörű ország de szabadság szinte semmi..

2016. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy ha van pénzem akkor jók a kilátásaim?

Vagy ahhoz 10 diploma meg ilyenek kellenek?

Mivel kamionos leszek így nyilván nem lesznek diplomáim.

De gondolom nem csak diplomából élnek arrafelé az emberek.


Igazság szerint ki akarok szakadni a nyugati körből.

Mivel kamionos leszek így a sok meló nem lep meg amúgy se.

2016. máj. 18. 09:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Japánt illetően tudok hozzászólni.


Japán nem EU-s ország, következésképpen csak vízummal lehet ott tartózkodni minden magyarnak és egyéb EU-s állampolgárnak. Olyan nincs, hogy csak mert valakinek sok a pénze, letelepedhet ott.


Turista vízumot nem kell külön megigényelni magyarként, be lehet "csak simán" utazni az országba, de akkor max 3 hónapot lehet ott tartózkodni, utána kitoloncolják az embert, ha magától nem megy el.


Ha ott szeretnél élni, kell munkavállalói vízum, de azt nagyon nehéz szerezni, a japánok nem nagyon szeretik, ha egy nem japán ott letelepszik. A társadalmuknak mindössze 2%-a bevándorló.

A munkavállaláshoz meg, legtöbb esetben tényleg kell valami féle diploma, azt ők nagyon sokba nézik.


Még ha találnál is olyan munkát, amihez nem kell, a tökéletes, felsőfokú japán tudás akkor is elvárás, azt meg sokkal több év munka megtanulni, mint az angolt vagy németet. (mondom úgy, hogy beszélek angolul és japánul)


Japán nem egy könnyen járható út munkavállalás és letelepedés szempontjából, össze sem hasonlítható Angliával és Németországgal.

2016. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy Angliába meg Németországba mindenféle népet beengednek. De ha van pénze az embernek akkor minek a diploma?



Én most 27 éves vagyok.

Ha elkezdenék valamit kitanulni és szereznék diplomát akkor úgy kb 35 éves lennék, pályakezdőként. Vágjak bele egy diploma beszerzésébe? A japán nyelvet tanulgatom.

2016. máj. 19. 13:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Az említett két országba csak 2 tőrrel, 2 viperával meg gépágyúval érdemes kimenni. Itt akarom hagyni egész Európát, unok már itt kb mindent. Menekültek, terroristák, tököm tudja mik lesznek itt még. Iszlám vallás bevezetése ha elszaporodnak ezek. Stb. A japánok tudnak vigyázni az országukra. nem akarok olyan helyzetbe kerülni, hogyha megtámad egy kisebbség és védekezem akkor én leszek a náci aki rasszizmusból bántotta az egyik támadót.
2016. máj. 19. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Ironikus, hogy pont a migránsok miatt szeretnél elmenni, és közben nem gondolsz bele, hogy ezekben az ázsiai országokban meg pont te számítanál majd migránsnak, és csodálkozol, hogy nem elég csak a pénz ahhoz, hogy ott maradhass.

Hát a japánok is szeretnék minél inkább migráns-mentesnek megtartani az országukat, ezért nem lehet az, hogy valaki oda csak úgy bemegy, és éli vígan az életét; ezért kell a vízum, amihez meg munkát kell ott vállalni, ezzel mutatva, hogy az ember hasznos része lesz ott a társadalomnak, a munkájával beletesz valamit a közösbe.


Egyébként nem tudom, utánanéztél-e annak, hogy Japánban mennyibe kerül az élet... Kb lottónyertesnek kell ahhoz lenni, hogy az embernek ne kelljen dolgoznia ott, csak élje világát.

2016. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!