Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rólam készült fotókat árul...

Rólam készült fotókat árul egy külföldi cég. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egy hobbifotóssal készítettem, saját célra(nem sexuális jellegűek!)Közösségi oldalon megosztottam ismerőseimmel. Ő sem, én sem egyeztem bele hogy árulják, mégis találtam oldalt ahol meg lehet rendelni. Ez jogos???

2016. máj. 26. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Nem jogszerű, viszont semmit sem tudsz tenni ellene.
2016. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogszerű, és nagyon is tudsz tenni ellene. Kezdve ott, hogy kapcsolatba lépsz velük és jelzed, hogy ezt nekik nem kéne. Utána ügyvéddel lehet továbblépni.
2016. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Ez jól hangzik, de ha sikerül is levetetnie onnan, addigra már számos másolat lesz róla máshol is, ugyanis az internet így működik.
2016. máj. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az mindegy, sőt. További jogtalan forgalmazó, további lehetséges kártérítés.


Mellesleg attól függ, milyen jellegű fotó, milyen módon árulják, stb.

2016. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valaki pénzt ad ilyenért?
2016. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyenért? Te talán tudod, miről van szó? Mert itt nem derült ki, ugye.
2016. máj. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A rólad készült képeket csak a te beleegyezéseddel lehet értékesíteni (és kell hozzá a fotós engedélye is). Hogy neked és a fotósnak milyen jogaitok vannak a képekkel és a másik mennyire rendelkezhet szabadon, azt a ti megállapodásotoknak kell rendeznie.


Elvben mindenképpen jogod van leszedetni a képeket és akár kártérítésért perelni is. A gyakorlat már sajnos bonyolultabb, mert pláne külföldi oldalakat nehéz és költséges is beperelni és nem biztos, hogy néhány kép miatt érdemes, főleg mert a sikerre sincs garancia. Ha ez egy komolyabb oldal, akkor talán könnyebben számonkérhetőek.


Annyit mindenképpen érdemes megtenni, hogy jelzed az oldalnak a reklamációt és felszólítod őket, hogy töröljék a képeket. Ezt általában még a komolytalanabb oldalak is meg szokták tenni elsőre, hogy minél gyorsabban elsikálják az ügyet és eltűntessék a bizonyítékokat. Kérhetsz esetleg információt arról, hogyan jutottak a képhez és hol, ki, mire használta fel, de erre már nem biztos, hogy fognak maguktól válaszolni, túl egyértlemű, hogy ezek a válaszok ezek tovbbi kellemetlenségekhez vezethetnek, amit igyekeznek elkerülni.


Ha csak eltüntetni akarod a képeket, akkor elég lehet ezt kérned, ehhez jogász sem kell. Ha komolyabb ügyet akarsz csinálni belőle, akkor fordulj (lehetőleg nemzetközi) szerzőjoggal foglalkozó ügyvédhez!

2016. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!